Veže do neba – výstava pre deti

Dátum a čas:
piatok - 09. 10. 2020 - streda - 30. 06. 2021 - 14:00 - 18:00

Miesto konania:
SteelPark


Steelpark -park vedy po dlhom čase otvára svoje brány a pre návštevníkov bude znovu prístupný od 7. 5. 2021 vždy v piatok, sobotu a nedeľu od 14:00 do 18:00 hod., s výnimkou soboty 8. 5. 2021. Záujemcovia si môžu pozrieť aj výstavu Veže do neba. 
Neustále však dbáme o bezpečnosť dodržiavaním týchto opatrení :
1. Dodržiavame pravidlo R – O – R. Pri vstupe do objektu je potrebné dezinfikovať si ruky, dodržiavať dvojmetrové odstupy a mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom triedy najmenej FFP2. Je vhodné, ak si pri návšteve vezmete aj rukavice, ktoré sú k dispozícii na recepcii.
2. Počet návštevníkov je obmedzený na 1 osobu na 15 m2.
3. Povinnosť preukazovať sa negatívnym testom bude spojená s aktuálnou epidemiologickou situáciou.
4. Priestory sú pravidelne dezinfikované a vetrané. 

Človek odjakživa túžil nájsť si miesto, odkiaľ by videl vzdialenejší svet ako ten, ktorý pozná. Vždy chcel mať pocit, že je nad všetkým a ovláda svet, ktorý vidí. Najprv mu poslúžil vysoký strom, neskôr si z dostupného materiálu postavil vežu. Prečo ich ľudia stavajú, načo im slúžili a ako ich stavali, aby nespadli, sa dozviete na veľkej interaktívnej výstave plnej kreativity Veže do neba, ktorú pripravil bratislavský Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana. Návštevníci si ju budú môcť pozrieť v Steelparku do 30. júna 2021. 

Deti získajú informácie o vysokých stavbách – od Babylonskej veže cez mrakodrapy v New Yorku až po najvyššie a najmodernejšie stavby súčasnosti. Zoznámia sa s vynálezmi, ktoré umožnili stavbu postaviť, ale aj s problémami s vetrom, výkyvmi teplôt, požiarmi či zemetraseniami. Pomocou stavebníc z rôznych materiálov si budú môcť postaviť niekoľko typov veží, ale aj navrhnúť vlastnú. Môžu tiež vyliezť na kopec na najvyššie miesto, aby boli nad všetkým. Výstava poskytne priestor aj na zamyslenie sa nad tým, ako preteky vo výstavbe stále vyšších a vyšších budov negatívne vplývajú na životné prostredie.

Výstava je sprístupnená pre rezervácie (školské skupiny a skupiny nad 10 osôb) v pondelok – piatok od 9:00 do 14:00 hod., pre verejnosť v stredu – nedeľu od 14:00 do 18:00 hod. (v čase školských prázdnin platí otváracia doba , ktorá je určená pre víkendy).

Vstupné: 2 € dieťa, študent/3 € dospelý


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.