ZATVORENÉ!!! Veže do neba – výstava pre deti

Dátum a čas:
piatok - 09. 10. 2020 - štvrtok - 31. 12. 2020 - 14:00 - 18:00

Miesto konania:
SteelPark


Na základe prijatých opatrení Vlády Slovenskej republiky a Ústredného krízového štábu platí od soboty 24. októbra 2020 až do odvolania na celom Slovensku zákaz vychádzania, aby sa zamedzilo šíreniu pandémie koronavírusu.  Z toho dôvodu budú zatvorené všetky výstavné priestory aj v Kasárňach/Kulturparku. Mimo prevádzky bude v tomto čase aj Steelpark. O opätovnom sprístupnení výstav budeme návštevníkov informovať.

Človek odjakživa túžil nájsť si miesto, odkiaľ by videl vzdialenejší svet ako ten, ktorý pozná. Vždy chcel mať pocit, že je nad všetkým a ovláda svet, ktorý vidí. Najprv mu poslúžil vysoký strom, neskôr si z dostupného materiálu postavil vežu. Prečo ich ľudia stavajú, načo im slúžili a ako ich stavali, aby nespadli, sa dozviete na veľkej interaktívnej výstave plnej kreativity Veže do neba, ktorú pripravil bratislavský Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana. Návštevníci si ju budú môcť pozrieť v Steelparku od 9. októbra do 31. decembra 2020.

Deti získajú informácie o vysokých stavbách – od Babylonskej veže cez mrakodrapy v New Yorku až po najvyššie a najmodernejšie stavby súčasnosti. Zoznámia sa s vynálezmi, ktoré umožnili stavbu postaviť, ale aj s problémami s vetrom, výkyvmi teplôt, požiarmi či zemetraseniami. Pomocou stavebníc z rôznych materiálov si budú môcť postaviť niekoľko typov veží, ale aj navrhnúť vlastnú. Môžu tiež vyliezť na kopec na najvyššie miesto, aby boli nad všetkým. Výstava poskytne priestor aj na zamyslenie sa nad tým, ako preteky vo výstavbe stále vyšších a vyšších budov negatívne vplývajú na životné prostredie.

Výstava je sprístupnená pre rezervácie (školské skupiny a skupiny nad 10 osôb) v pondelok – piatok od 9:00 do 14:00 hod., pre verejnosť v stredu – nedeľu od 14:00 do 18:00 hod. (v čase školských prázdnin platí otváracia doba , ktorá je určená pre víkendy).

Vstupné: 2 € dieťa, študent/3 € dospelý


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.