Vianočná knižka sa otvára

Dátum a čas:
streda - 03. 12. 2014 - piatok - 19. 12. 2014 - 22:00

Miesto konania:
LitPark – Knižnice pre mládež mesta Košice


Knižnica pre mládež mesta Košice opäť otvorí svoju tradičnú Vianočnú knižku, ktorá aj tento rok prinesie množstvo zábavy, rozprávok, vianočných tradícií a sprostredkuje stretnutia so súčasnými tvorcami detskej literatúry. Projekt sa uskutoční vo všetkých pobočkách knižnice v termíne od 4. do 20. decembra 2014.

Vianočné tradície a rozprávky

December bude v knižnici patriť Vianociam. A to nielen ich zvykom, tradíciám a prianiam, ale aj večerným čítaniam, tvorivým dielňam a stretnutiam s autormi detskej beletrie Gabrielou Futovou, Andreou Gregušovou, Martou Hlušíkovou, Petrom Karpinským, Ľubomírom Lehotským a Petrou Nagyovou-Džerengovou a Toňou Revajovou.

 „Vianoce sú aj pre mňa asi najkrajším sviatkom v roku. Je to čas, kedy sme k sebe ohľaduplnejší, láskavejší a cítime, že máme k sebe akosi bližšie. Je to však aj čas veľmi hektický, najmä po pracovnej stránke, kedy toho do konca kalendárneho roka chceme, ale aj musíme ešte veľa stihnúť. Práve preto sa naša knižnica pravidelne každý rok o takomto čase venuje projektu Vianočná knižka sa otvára, ktorým sa snaží tento nádherný čas spomaliť, spríjemniť, a zároveň navodiť správnu vianočnú atmosféru, ale aj vytvoriť priestor na to, aby sme sa zamysleli, čo je pre nás v živote dôležité. Cyklus týchto podujatí je preto nielen o vianočných zvykoch a tradíciách, ale aj o hlbších hodnotách a životných prioritách,“ uviedla riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice Iveta Hurná.

Akú knihu pod stromček?

Súčasťou projektu je vydanie bulletinu odporúčanej literatúry pod názvom Vianočná knižka sa otvára, ktorý je určený pre rodičov a pedagogických pracovníkov, ale aj samotných čitateľov.  Jeho cieľom je pomôcť zorientovať sa na aktuálnom knižnom trhu a pri výbere knižných titulov pre deti nielen pod vianočný stromček.

 „Aj tohto roku, tak ako po minulé, bude brožúrka zostavená z piatich samostatných blokov, ktoré sú zamerané na jednotlivé vekové kategórie detských čitateľov a ponúkajú im tipy na zaujímavé čítanie spolu s uvedením stručnej anotácie pre každý odporúčaný titul. Záujemcovia ju nájdu vo všetkých pobočkách našej knižnice, kde bude k dispozícii bezplatne,“ dodáva riaditeľka knižnice.

Odborným garantom pri výbere vhodnej a kvalitnej literatúry je Zuzana Stanislavová z Prešovskej univerzity v Prešove.

Továreň na Vianoce

Vyvrcholením projektu sú Vianoce v KulturParku v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá pod názvom Továreň na Vianoce v dňoch 18. -20. 12. 2014 od 9.00 do 19.00 hodiny. Riaditeľka knižnice program konkretizovala: „Knižnica sa do Vianoc v KulturParku zapojí celodennými aktivitami vo svojej pobočke LitPark, nachádzajúcej sa v areáli Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici pod názvom Vymodeluj si Vianoce, aby boli rozprávkové. Čitatelia budú mať možnosť s nami zažiť tri dni akéhosi putovania v čase. Vo štvrtok (18. 12.) sa program bude niesť v duchu Vianoc minulých, v piatok (19. 12.) to bude o Vianociach súčasných a v sobotu (20. 12.) sa zahráme so svojou fantáziou a spoločne si zacestujeme za Vianocami do budúcnosti. Naše knihovníčky návštevníkov prevedú minulosťou, prítomnosťou až do budúcnosti prostredníctvom rozprávania, tvorivých dielní, autorských čítaní a rozprávok. Deti si putovanie môžu spríjemniť jazdou na vianočnom vláčiku, ktorý bude počas týchto troch dní premávať v budove Bravo bezplatne.“

 

Podrobný program projektu Vianočná knižka sa otvára, ktorý finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR nájdete na www.kosicekmk.sk.

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.