Vianočný SWAP Košice – výmena odevov, kníh a hračiek

Dátum a čas:
sobota - 21. 12. 2019 - 13:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Štvrtý sviatočný projekt výmeny oblečenia Vianočný SWAP Košice, ktorý sa uskutoční 21. decembra 2019 od 13:00 do 18:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku, prináša popri príležitosti ekologickej obnovy šatníka aj výmenu kníh a hračiek. Odevy, hračky a knihy, ktoré nezostanú v skrini niektorého z účastníkov akcie, skrášlia Vianoce ľuďom v núdzi.

Anglický pojem SWAP – v preklade výmena, sa udomácnil už aj na Slovensku, a to najmä pri projektoch výmeny oblečenia. Cieľom je eliminácia nepriaznivého pôsobenia fast fashion reťazcov na životné prostredie, podpora udržateľnej módy, zabránenie bezhlavému nakupovaniu a prepĺňaniu šatníka.

SWAP Košice v adventnom období myslí aj na výmenu nechcených hračiek a dávno prečítaných kníh. Pri veľkom upratovaní sa takmer v každej skrini objavia pekné, skoro nové, avšak nevyužité kúsky oblečenia, knihy či hračky, s ktorými sa deti už dávno nehrajú. SWAP tieto veci pomáha vrátiť do obehu, aby nekončili na smetisku. Princíp je jednoduchý: nepoškodené, čisté a vyžehlené dámske, pánske alebo detské oblečenie, zachovalé knihy (každého druhu) a hračky odovzdá návštevník pri vstupe a uhradí poplatok 5 €, za čo dostane 10 žetónov. Následne vstupuje do SWAP zóny (1 žetón = možnosť vziať si 1 kus oblečenia/hračky/knihy). Súčasťou podujatia bude tombola.

SWAPovaním pomáhate nielen planéte, ale aj tým, ktorí by bez pomoci tento rok zostali bez vianočného darčeka. NevySWAPované veci poputujú na dobročinné účely, a to do Krízového centra Arcidiecéznej charity v Košickej Novej Vsi.

Vstupné: 5 € (10 žetónov = 10 vecí)


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.