VIRVAR – Dni bábkového divadla a hier pre rodiny

Dátum a čas:
štvrtok - 03. 06. 2021 - nedeľa - 06. 06. 2021 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Občianske združenie pri Bábkovom divadle v Košiciach v spolupráci s kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, Bábkovým divadlom v Košiciach, organizujú už IX. ročník obľúbeného festivalu Virvar – Dni bábkového divadla a hier pre rodiny. Kým vlani si návštevníci vychutnali divadlá i sprievodné podujatia v septembri, tentoraz sa celé mesto premení na pomyselné divadelné javisko už začiatkom júna. Festival Virvar sa uskutoční v dňoch 3. – 6. júna 2021 (štvrtok – nedeľa) a to na niekoľkých miestach v Košiciach. 

Otvorenie festivalu sa uskutoční dnes o 20:45 v budove Alfa v Kasárňach/Kulturparku a potom dostanú priestor študenti Konzervatória Jozefa Adamoviča. Uvedú premiéru predstavenia ŠtipkaHodín – ReaperMan  na motívy románu Terryho Pratcheta zo sveta Zemeplochy. Je to absurdná komédia o smrti, ktorá dostáva výpoveď zo zamestnania a živé bytosti prestávajú umierať.

Hlavným hracím priestorom festivalu bude átrium Bábkového divadla v Košiciach spolu s divadelnou sálou BDK na Alžbetinej ulici. Časť programu sa bude odohrávať pred historickou budovou Štátneho divadla Košice, na Dominikánskom námestí, ale aj v Kasárňach/Kulturparku, kde diváci uvidia šesť predstavení. So známym príbehom Kocúr v čižmách s nádychom punku prídu medzi deti 4. júna 2021 o 18:00 hod. herci Nového divadla Nitra. Zakarpatské akademické oblastné divadlo bábok BAVKA z Užhorodu zahrá 5. júna 2021 o 11:00 hod. predstavenie Myška a ružová stužka. Clown Boom Studio z litovskej Klaipedy sa o 14:00 hod. prihovorí divákom s inscenáciou Klaun a more. Divadelný deň v Kulturparku uzavrie o 18:00 hod. Bialystocki teatr Lalek z Poľska rozprávkou Červená čiapočka. Program Virvaru bude pokračovať aj v nedeľu, 6. júna 2021. O zábavu sa postará Bábkové divadlo Žilina, ktoré pripravilo rozprávku O kozliatkach o 11:00 a o 11:45 Bájky.

Keďže podľa platného Covid semaforu pre kultúru je stále limitovaný kontakt medzi účinkujúcimi a divákmi/návštevníkmi festivalu, organizátori museli zrušiť všetky tradičné umelecké workshopy, Virvarland a väčšinu sprievodných podujatí. Viac informácií o programe na www.bdke.sk.

Vstup na všetky predstavenia je bezplatný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.