Vlna naživo – literárny festival

Dátum a čas:
sobota - 13. 12. 2014 - 8:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Miniverzia knižného festivalu BRaK ponúkne v predvianočnom knižnom šialenstve výber z toho najlepšieho, čo sa na Slovensku a v Česku v knižnej kultúre urodilo. 

14.00 – 17.00
Literárna vlna – prúd čítania a nečítania (Literatúra)
Autorské čítania, diskusie a autogramiády so slovenskými spisovateľmi.

14:00 – Martin Kočiš
…číta zo svojej novej zbierky txt.txt (Knižná edícia časopisu Vlna)
Predstaviteľ súčasnej slovenskej poézie a finalista básnickej sútaže Básne 2013. Autorove texty vychádzajú z anestetickej poetiky autorov experimentálno-dekonštruktívnej poézie s dôrazom aj na vizualitu textu, čerpajúc zo slovných hier. Básne Martina Kočiša vyšli vo Vlne a iných časopisoch.

14:30 – Jana Bodnárová
Slovenská spisovateľka a kunsthistorička. Od začiatku 90. rokov sa venuje takmer výlučne literárnej činnosti. Popri publikovaní nových kníh próz, tvorby pre deti, rozhlasových hier a televíznych scenárov, sa venuje aj tvorbe a prezentácii video performancií v domácich galériách a experimentálnych divadelných scénach, ako aj v zahraničí. Jej posledná kniha nesie názov Z periférií a je nominovaná na cenu Bibliotéky za rok 2013. (Knižná edícia časopisu Vlna).

15:00 – Agda Bavi Pain
Autor, spisovateľ, scenárista a umelec tureckého pôvodu. Undergroundový básnik, dekadent so sklonmi k art-core. Držiteľ najvyššieho počtu ocenení literárnej súťaže Poviedka. Jeho knižným debutom je už dnes kultová a prvá okultná kniha básni na svete Kosť & Koža, ktorú aj ilustroval.

15.30 – Marek Vadas
Za knižku Liečiteľ získal v roku 2007 významnú cenu Anasoft litera. Debutoval v roku 1994 zbierkou poviedok Malý román. S Emanom Erdélyim je autorom poviedkového románu Univerzita (1996) a zbierky poviedok Diabol pod čapicou (2001). Jeho najnovšia tvorba je úzko spätá s pobytmi v Afrike.

16.00 – Michal Habaj
V 90. rokoch 20. storočia sa stal výraznou individualitou najmladšej slovenskej poézie. Debutom 80-967760-4-5 sa prihlásil k radikálne anestetickej poetike P. Macsovszkého. V tvorbe zmieša protiklady a podvracia ustálené básnické konvencie. Od odosobneného debutu sa prepracoval k podobe autentickej intímnej výpovede, reflektujúcej kultúrne a civilizačné fenomény.

16.30 – Peter Šulej
číta zo svojej novej zbierky Nódy (Knižná edícia časopisu Vlna)
Slovenský básnik, prozaik, zakladateľ vydavateľstva Drewo a srd a šéfredaktor časopisu Vlna. Vo svojej básnickej tvorbe nadväzuje na literárnu avantgardu 20. a 30. rokov 20. storočia. Jeden z prvých autorov, ktorý implantoval do slovenskej literatúry nový termín: kyberpunkovú poéziu a prózu. Okrem poézie napísal i dve knihy žánru sci-fi a román História.

17:00 – Balla
Vlastným menom Vladimír Balla začal poviedky uverejňovať v časopisoch Dotyky a Literárny týždenník. Knižne debutoval zbierkou poviedok Leptokaria (1996), za ktorú získal Cenu Ivana Krasku. Ballova autorská stratégia je postavená na zmesi filozofovania, intelektuálskej pózy a ironizovania, s občasným skĺznutím k cynizmu alebo k pátosu.

18.00 Fest Anča (Film)
Premietanie ocenených filmov Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2014.

20:00
Stroon (koncert)
Stroon aka Struna, či Dalibor Kocián. Multiinštrumentalista a DJ. Buddhista, neurotik a hudobný schizofrenik. Vo svojich multižánrových projektoch sa statočne vyhýba púšťaniu 80´s, rock´n´roll či 90´s. Ako púšťač aka Struna sa im však nevyhýba a kombinuje ich pod vplyvom ostatných hudobných škatuliek, ktorými si fanúšikovsky prešiel.

21.00 
Herzog Herzog (koncert)
Talentovaný producent a performer, unikátny zjav z plejády mladíkov, experimentujúcich s elektronikou z Exitab labelu. Jeho špecifický hudobný rukopis charakterizujú 8-bitové zvuky, praskajúce digitálne beaty a silné melódie. Elektronické zvukové experimenty spája s klasickými postupmi a vďaka živelnému hraniu si vybudoval pozíciu jedného z najzaujímavejších elektronických live-actov.

22:00 
Modré Hory (Koncert)
Nekonformný projekt dvojice raperov Lyrika a Beneho, temperamentom, hlasom a prejavom pochádzajúcich z iných miest a sfér. Po výnimočnom komornom koncerte s americkými kamarátmi opäť v Košiciach s balíkom príbehov obyčajného Slovenska, jeho ulíc a kancelárií


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.