Volodymyr Larionov: Autorská florentská mozaika – výstava

Dátum a čas:
nedeľa - 18. 09. 2016 - piatok - 30. 09. 2016 - 22:00 - 17:00

Miesto konania:
Výmenník Štítová


Autorskou florentskou mozaikou sa 19. septembra o 18:00 hod. verejnosti vo Výmenníku Štítová predstaví ukrajinský umelec Volodymyr Larionov. Inšpiráciou pre vznik tohto diela mu bol svet klasickej florentskej mozaiky v dielach talianskych majstrov, ku ktorej však pristúpil originálnym a nezvyčajným spôsobom.

Volodymyr Larionov sa narodil v roku 1947 v Kyjeve. Pracoval ako architekt, dizajnér a staviteľ v ukrajinských podnikoch. Od roku 2000 pracoval nad vznikom inovatívnej technológie pre tvorbu florentskej mozaiky. Umelec sa však rozhodol nahradiť drahé prírodné kamene iným, dostupným prírodným materiálom čím úplne zmenil tradičnú technológiu.

Vývoj Autorskej florentskej mozaiky trval umelcovi viac ako 10 rokov. S novou technológiu vymyslel zároveň aj spôsob ochrany diela pred nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia. Použitie nového postupu a technológie mu umožnili farebne znázorniť rozmanitosť obrazov a vzorov v rôznorodých prírodných kameňoch.

Autor bol ocenený na viacerých medzinárodných výstavách (Dni slovanského umenia v Berlíne, Výstava moderného umenia v Sankt Peterburgu, Medzinárodná výstava slovanského umenia v Taliansku, Ruský týždeň umenia v Sokolniki či Medzinárodný veľtrh súčasného umenia v Kyjeve). Jeho obrazy sa nachádzajú v súkromných zbierkach v USA, Nemecku a iných krajinách.

Výstava bude sprístupnená každý utorok – piatok od 17:00 do 19:00 hod. do 30. septembra.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.