Svetlo porozumenia

Dátum a čas:
štvrtok - 13. 11. 2014 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Evanjelický kostol


Koncert Svetlo porozumenia sa uskutoční 13. novembra 2014 o 19.00 v dvoch sakrálnych objektoch naraz – v Evanjelickom kostole na Mlynskej ulici v Košiciach a v Židovskej synagóge na Puškinovej. Za dobu svojej existencie sa stal projekt prestížnou akciou, ktorej sa pravidelne zúčastňujú zástupcovia cirkvi, diplomatického zboru, vlády, senátu, predstavitelia kultúrneho, spoločenského i podnikateľského sektora.

bOd roku 2005 sa na koncertoch Svetlo porozumenia vystriedalo mnoho interpretov, reprezentujúcich všetky obývané končiny sveta. Medzi inými Pražské konzervatórium a ich sólisti Dan Bárta, Yair Dalal, Iva Bittová, Marián Varga, Ida Kelarová, Cigánski diabli, Pavel Šporcl, Bára Básiková, Michal Pavlíček, Zdeněk Bína, Varhan Orchestrovič Bauer, Macedónsky orchester orientálnej hudby, Okamžitý filmový orchester, Peter Bič Projekt, Hadar Noiberg, Zohan Fresco, David Syme, Sbor Chrámu sv. Ducha, Sbor Microchor, Kandráčovci a mnoho iných.

Teraz sa predstavia Ridina Achmed, Flamenco, Vertigo, The Brownies, Andrej Mikulka, Jeanette Zsigová, Lucia Brezovská, Kaschauer Klezmer Band, Peter Tomko, Vlado Mužák, Konzervatórium Košice pod vedením Adriána Harvana, Chorus Comenianus evanjelického gymnázia v Košiciach, Peter Bič Projekt a Peter Gyori.

Vstupenky sú pre všetkých záujemcov dostupné v informačnom centre v pavilóne Delta Kasární/Kulturparku. Cena je 10 €. 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.