Výstavy fotografiek – Illah van Oijen, Maija Laurinen a Mira Gáberová

Dátum a čas:
streda - 26. 02. 2014 - nedeľa - 06. 04. 2014 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


portrait_1_5 (3)V Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku sú výstavy fotografiek – Illah van Oijen (Holandsko) a Maija Laurinen (Fínsko) KRAJ – INA/LAND – SCAPE  a výstavu Miry Gáberovej MIND/MYSEĽ, ktoré potrvajú do 6. apríla.

Illah van Oijen (1982) prišla na  Slovensko v roku 2005, aby nafotila čerstvého člena Európskej únie a napokon tu zostala. V rámci projektu „ľudské krajiny“ vydala dve fotografické knihy s esejami, Bratislava – mesto na mieru a Košice – dzivosť v srdci. Zdokumentovala v nich rýchlu premenu a modernizáciu verejného priestoru. Snažila sa poskytnúť priestor na diskusiu a zamyslenie sa nad tým, aký bol dopad týchto zmien. V súčasnosti pracuje na knihe o Žiline.

Maija Laurinen (1978) je fínska fotografka, žijúca striedavo v Bratislave a vo Fínsku. Nefotografuje klasický dokument ani krajinu. Technicky využíva tradičné postupy, ale zároveň s fotografiami pracuje ako s hociktorým iným umeleckým médiom. Jej tvorba uplatňuje princípy ilúzie a pramení z pozorovania. Kvôli vyzdvihnutiu atmosféry redukuje vizuálny jazyk na minimum, pričom výsledok je vzdialený hocijakému konkrétnemu významu.

S video inštaláciami sa prezentuje reprezentantka mladej generácie slovenských umelcov Mira Gáberová (1979). Na výtvarnú scénu nastúpila po roku 2000. Venuje sa paralelne kresbe, maľbe, objektu, inštalácií či grafity. Jedným z jej najsilnejších výrazových prostriedkov však zostáva médium videa a digitálnych technológií.

Pozrite si fotoreportáž z vernisáže. 

Otváracie hodiny:

utorok – nedeľa 11:00 – 18:00

Vstup: voľný

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.