Vytvorila dedina, tancuje mesto

Dátum a čas:
piatok - 29. 04. 2016 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Hudobno-tanečný projekt Vytvorila dedina, tancuje mesto prinesie do Kunsthalle/Haly umenia 29. apríla o 20:00 hod. scénicky upravené tradičné ľudové tance a hudbu zo Slovenska. Choreograficky sa na ňom podieľajú Peter Vajda, Štefan Štec a autor námetu Vladimír Michalko a hudobne Michal Noga.

Účinkovať budú členovia deviatich folklórnych súborov. Cieľom projektu je spojiť kvality interpretov z Košíc a východného Slovenska. Určený je pre všetkých tanečníkov, ktorí majú kladný vzťah k tradičnému ľudovému tancu a majú záujem aj o hlbšie poznanie jeho autentickej podoby.

„Zachované prvky tradičnej ľudovej kultúry vytvárajú základ pre pochopenie duchovnej vyspelosti predchádzajúcich generácií. Nás tradičná ľudová kultúra ako jednotlivcov (interpretov, tvorcov) formuje, a to aj napriek tomu, že sme nikdy nežili alebo už nežijeme v obci. V hudobno-tanečnom predstavení preto predvedieme ľudové tance a hudbu v pôvodnej podobe, ale aj scénicky upravené,“ povedal Vladimír Michalko z Klubu milovníkov folklóru.

Vstupné: 7 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.