VYVA: Denim – módna prehliadka

Dátum a čas:
štvrtok - 12. 12. 2019 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na módnych workshopoch po celý rok usilovne navrhovali a vytvárali modely, s ktorými sa už tradične v decembri chcú predstavia na módnej prehliadke. Ženy z Výmenníka Važecká opäť ohúria publikum s najnovšou kolekciou módnej značky VYVA s názvom Denim.  Modelky ju predvedú v Kasárňach/Kulturparku 12. decembra 2019 o 19:00 hod.

Čo zaujímavé vzniklo pod rukami neprofesionálnych tvorkýň módy tentoraz, sa budete mať možnosť presvedčiť na vlastné oči. S módou z recyklovaných materiálov prídu aj hostia -– Súkromná spojená škola Kežmarok s kolekciou Vzkriesenie a módna značka Bodka z krajčírskej dielne Paťa z Poproča, kde nielen prerábajú staré na nové, ale šijú napríklad obojstranné šatočky pre deti, ale aj také, ktoré s nimi rastú a po čase sa dajú nosiť ako tričko.

Témou recyklácie sa VYVA zaoberá už dlhšie. V posledných kolekciách sa objavilo niekoľko modelov, ktoré v sebe niesli tento prvok. Tentoraz túto tému uchopili doslova za pačesy a rozhodli sa ako ústredný motív celej kolekcie vložiť do denimu. Nové modely využívajú ako podklad staré džínsy. Zámerom najnovšej kolekcie je postaviť sa zoči-voči problematike neustáleho množenia textilného odpadu a poukázať na možnosť druhej šance.

Komunitný projekt Z ulice poskytuje priestor pre ženy vytvoriť si odevnú kolekciu, ktorá je vkusná, jednoduchá a cenovo dostupná. Vo výmenníku sa jeho realizácia začala koncom roka 2013. Pod vedením lektorky Jany Bučkovej sa pravidelne stretávajú, šijú a vyšívajú originálne módne odevy, ktoré už dnes tvoria pod značkou VYVA.

Vstupné: 2 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.