Filmová hudba: WARS & KAPER – DeconstructiON – Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio, DJ Krime a VJ Huberte Kaszycki (PL)

Dátum a čas:
streda - 15. 06. 2016 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


WARS & KAPER – DeconstructiON – je nielen spojením koreňov poľského jazzu, tkvejúcich hlboko vo filmovej hudbe dvoch veľkých skladateľov Henryka Warsa a Bronisława Kapera, ktorá bola často interpretovaná gigantmi jazzu, ako napríklad John Coltrane či Miles Davis s hudbou tu a teraz. Nie sú to len do uší sa derúce krásne slovanské melódie nakreslené modernou ceruzkou.

Paweł Kaczmarczyk

Paweł Kaczmarczyk

Je to tiež hľadanie prieniku medzi DJ-om a aurou akustického tria. Je miestom, kde súčasný groove a motorika klavírneho tria medzi sebou nesúťažia, ale tvoria prirodzený most medzi tým, čo je staré a moderné. Ako Ying a Yang. Veľká rovnováha sily.

Bronislaw Kaper a Henryk Wars sú jedni z prvých Poliakov, ktorí zanechali hlboké stopy v Hollywoode a stali sa spolutvorcami úspechov amerického filmu a takzvanej zlatej epochy Hollywoodu. Ich kompozície zazneli vo viac ako dvesto amerických produkciách od 30. do 60. rokov. Fanúšikovia Milesa Davisa a Johna Coltranea môžu byť prekvapení, že slávne jazzové štandardy “On Green Doplhin Street” a “Invitation” napísal Bronislaw Kaper.

Projekt je  slovenskou premiérou albumu s rovnakým názvom. Svetovú premiéru mal tento projekt 26. mája 2016 počas najväčšieho festivalu filmovej hudby v Krakove. Je súčasťou 5. ročníka Letného hudobného festivalu Hevhetia 2016. WARS & KAPER – DeconstructiON – Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio, DJ Krime a VJ Huberte Kaszycki (PL) vystúpia 15. júna o 20:00 hod. v Kunsthalle/Hale umenia. Ako support sa predstaví nemenej známy český basgitarista Pavel Jakub Ryba s gitaristom Mirkom Linkom.

Vstupenky:

predpredaj: 10 € – http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/7173/wars–kaper–deconstruction

na mieste: 12 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.