Workshop pre vokalistov s G. Karnasom

Dátum a čas:
piatok - 25. 07. 2014 - 8:00 - 12:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Workshop je pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o objavovanie podstaty interakcie pri vzniku hudby. Je určený pre všetkých, ktorí chcú využívať svoj hlas spôsobom, ktorý nebrzdí vyjadrovanie ich emócií. Je prístupný i pre nehudobníkov alebo amatérskych hudobníkov, ktorí sa zaujímajú o charakter svojho vlastného hlasu.

Workshop je určený pre aktívnych spevákov, ktorí chcú zistiť, ako naozaj znejú, aby mohli lepšie využívať svoje schopnosti v hudbe.

Je otvorený i pre inštrumentalistov, ktorí sa zaujímajú o podstatu kreativity a o odstraňovanie prekážok na ceste k jej dosiahnutiu.

Hlavným cieľom workshopu je klásť dôraz na:

  • hlas ako nástroj na vyjadrovanie emócií
  • pochopenie toho, ako by mal spevák správne dýchať
  • kreatívny prístup ku všetkým aktivitám
  • schopnosť rytmického prepojenia s cieľom vychutnať si  muzicírovanie spontánnym a improvizovaným spôsobom

Kľúčovým cvičením workshopu sú improvizované hudobné formy založené na interakcii textu a hudobného sprievodu. Materiály a charakter cvičenia budú vo forme prekvapenia, preto ich obsah, ktorý by mohol poslúžiť ako podnet na prilákanie potenciálnych účastníkov, nebude bližšie charakterizovaný.

Jazzový spevák Grzegorz Karnas pôsobí i ako pedagóg. Vyučuje spev, prácu s hlasom, dychové techniky ako i fonetiku angličtiny, s rozsiahlymi odbornými spôsobilosťami, zahŕňajúcimi i správnu výslovnosť arabského a čínskeho jazyka. Karnas vedie viaceré workshopy a majstrovské kurzy pre cudzincov, vrátane niekoľkých tried pre francúzsky a čínsky hovoriacich študentov.

Karnas má šesť rokov akademickej praxe ako pedagóg na Jazzovom inštitúte Hudobnej akadémie v Katowiciach, ktorá je v Poľsku považovaná za prestížnu inštitúciu. V posledných piatich rokoch viedol Grzegorz Karnas workshopy vo svojom rodnom meste Żory v rámci festivalu Voicingers, kde pôsobí ako umelecký riaditeľ.

Registrácia na workshop je možná na http://www.hevhetiafest.sk/workshop/

Podujatie sa koná v rámci Letného hudobného festivalu Hevhetia 2014.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.