ZRUŠENÉ!!! Workshop spoločenskej etikety a protokolu

Dátum a čas:
štvrtok - 17. 09. 2020 - 17:00 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


V súvislosti s opatreniami na zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 bolo podujatie zrušené.  

———————————————————————————————————————————————————————–

Často sa musíme rýchlo rozhodnúť, ako sa najsprávnejšie zachovať v danej situácii a pritom nespôsobiť faux pas, ale byť taktný a kultivovaný. Určite ste si všimli, že slušnosť, zdvorilosť a úcta k iným sa akosi vytráca. Zdvorilosť by mala byť našou každodennou súčasťou.

Novinkou v škále spoločenských podujatí, organizovaných v našom meste, je prostredníctvom workshopov spoločenskej etikety a protokolu priblížiť jednoducho a pochopiteľnou formou základy pravidiel správania sa. Sú určené pre dospievajúcu mládež, resp. širokú verejnosť. Počet miest je obmedzený. Prvý workshop sa uskutoční 17. septembra 2020 o 17:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku s lektorom Bc. Tomášom Levešom MBE, propagátorom spoločenskej etikety.

Obsahovou náplňou workshopu je šesť tematických okruhov:

Etiketa a jej význam (slušnosť, zdvorilosť, historické aspekty, spoločenský význam, predstavovanie a zdravenie, oslovovanie, vykanie-tykanie…)

Etiketa bežného dňa (chôdza po ulici, po schodoch, vchádzanie-vychádzanie, sme v kaviarni, cestujeme dopravnými prostriedkami, pracovný pohovor…)

Oblečenie muža a ženy (dresscode)

Etiketa stolovania (zasadací poriadok, prestieranie stola, servírovanie a obsluha, konzumácia jednotlivých jedál, stolovanie v reštaurácii…)

Spoločenské udalosti (svadba, posledná rozlúčka, pracovný obed, pozvánky a skratky na pozvánkach, recepcia, banket, raut, ples, nehody v spoločnosti…)

Stretávanie sa s významnými osobnosťami

Investujte do seba a svojich detí, pretože znalosť pravidiel správania sa vás odlišuje od ostatných a uľahčuje spoločenský život.

Vstupné: 14 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.