World Dance Day 2016

Dátum a čas:
piatok - 29. 04. 2016 - sobota - 30. 04. 2016 - 12:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


World Dance Day Slovakia – Košice 2016, ktorý sa uskutoční 29. a 30. apríla v Kasárňach/Kulturparku, to sú dva dni plné tanca a zábavy s ponukou viac ako 15 tanečných štýlov s desiatimi špičkovými tanečnými profesionálmi. Program je obohatený o tri výchovné koncerty pre študentov ZŠ a SŠ, tanečné diskusie, tanečné hry, workshopy (29. 4. od 14:00 do 19:00 hod.), a to všetko vyvrcholí v posledný aprílový večer tanečným galaprogramom o 18:00 hod.

Návštevníci si budú môcť vybrať z populárnych tanečných štýlov salsa, hip hop pre deti, ľudový tanec, moderný tanec, vzdušný tanec, hip hop, capoeira, house dance, poppin, lockin a break dance. Pozvaných je niekoľko tanečných osobností, medzi ktorými nechýbajú známe umelecké mená lokálnej scény: Vlado Michalko, Rado Vagač, Ariadna Vendelová, Nina Vengerová, Tomáš Valkovský, Alex Bati Miguel Quezada, ale prídu aj svetové tanečné hviezdy. Zo Švédska k nám pricestuje Niki Tsappos – líderka svetového formátu v street dance štýloch, ktorá aktívne vyučuje a je víťazkou najväčších tanečných podujatí po všetkých kontinentoch sveta. Z Prahy sú pozvaní J. K. Sanchez, známy tanečník, choreograf, herec a režisér, ktorý vyučuje v Japonsku, Španielsku, Rusku, Taliansku, Fínsku a Vahe ‘’Wahe’’Akopjan, jeden z najrešpektovanejších tanečníkov a ikona street dance scény v Čechách a Európe. Svojou prítomnosťou poctí festival aj tanečný pár z Bratislavy Dexter a Zuzka, majitelia najväčšej break dance akadémie na Slovensku. Piatkový program zavŕši slovenská premiéra svetového tanečného dokumentu ,,Martha & Niki“, ktorý na prestížnom udeľovaní cien Best Nordic Documentary Awards 2015 získal čestné uznanie.

Podujatie, ktoré organizujú OZ „Outbreak“, Outbreak Dance Center, Mesto Košice a K13 – Košické kultúrne centrá, ponúka priestor prezentovať sa tanečným a umeleckým operátorom, základným umeleckým školám a tanečným konzervatóriám nášho mesta a regiónu a formou tanečného umenia vytvoriť vzájomnú, dlhodobo-udržateľnú spoluprácu. Podujatie je okrem kultúrnych operátorov, členov a žiakov tanečných škôl venované aj širokej verejnosti, mladým ľuďom, rodinám, deťom zo znevýhodnených spoločenských vrstiev a potenciálnym tanečným talentom. Pre všetkých bude podujatie v rámci dostupnosti k dispozícií úplne zadarmo.

Na každého návštevníka bude čakať informačný bulletin ,,Tanec na dlani“, ktorý bude súhrnnou databázou aktívnych tanečných operátorov a umeleckých zoskupení nášho mesta a regiónu World Dance Day – Košice 2016.

Workshopy:

29. 4. o 15:30 Niki Tsappos (Švédsko) – hip-hop, 10 €

29. 4. o 17:00 J. K. Sanchez (Česká republika) – house dance, 5 €

29. 4. o 17:00 Wahe Akopjan (Česká republika) – poppin, 5 €

FB Event

Vstupné na galaprogram: 5 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.