World Dance Day 2019 – dni tanca

Dátum a čas:
piatok - 26. 04. 2019 - nedeľa - 28. 04. 2019 - 7:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival dní tanca World Dance Day sa v Košiciach koná každoročne už piaty rok. Kasárne/Kulturpark a Kunsthale/Hala umenia sa počas troch dní stanú miestami, kde to bude žiť tancom a rôznymi tanečnými štýlmi. V metropole východu sa bude tancovať v dňoch 26. – 28. apríla. Organizátorom je občianske združenie Outbreak.

Prvý festivalový deň je venovaný širokej verejnosti. Pomáha nielen motivovať, ale aj objaviť talent a ďalej ho rozvíjať. Vďaka otvoreným a bezplatným lekciám bude vytvorený priestor na “ochutnanie” tanca začiatočníkom aj sociálne znevýhodneným skupinám. Aj v ďalších dňoch na všetkých záujemcov čaká bohatý program so širokou škálou tanečných štýlov, počas ktorého vzácni hostia predstavia tanec pútavým a dynamickým spôsobom.

Lekcie pre verejnosť, na ktoré je potrebné zaregistrovať sa, budú 26. apríla v budove Bravo pre všetky vekové kategórie, pre začiatočníkov i mierne pokročilých. Tancovať sa bude hiphop, salsa breaking, street style JAM aj movement s Adrianom a Máriou Bartalos. V sobotu sú pripravené v budove Alfa v Kasárňach/Kulturparku workshopy pre lokálnych lektorov a tanečníkov z tanečných škôl a centier z celého Slovenska. V druhý deň festivalu sa bude súťažiť o titul zlatého tanečníka v battle. Do Kunsthalle/Haly umenia sa tanečníci presunú v nedeľu na medzinárodnú súťaž popredných tanečných skupín v choreografiách Dance for GOLD/Choreo Contest. Vyvrcholením bude o 17:00 hod. oceňovanie interpretov a umeleckých zoskupení.

Bezplatné lekcie pre verejnosť:

26. 4. 2019 budova Bravo

Sála A

16:00 – hip-hop pre deti

17:00 – hip-hop mládež

18:00 – salsa pre všetkých

Sála C

16:00 – breaking pre deti

17:30 – breaking JAM

19:00 – street style JAM

Sála B

16:00 – 20:00 – movement s Adrianom a Máriou Bartalos

Vstupné:

sobota: predpredaj 5 €/v deň podujatia 8 €

nedeľa: predpredaj 8 €/v deň podujatia 10 €

dvojdňový vstup: predpredaj 10 €/v deň podujatia 15 €


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to World Dance Day 2019 – dni tanca

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.