World Dance Day 2019 – dni tanca

Dátum a čas:
piatok - 26. 04. 2019 - nedeľa - 28. 04. 2019 - 9:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival dní tanca World Dance Day sa v Košiciach koná každoročne už piaty rok. Kasárne/Kulturpark a Kunsthale/Hala umenia sa počas troch dní stanú miestami, kde to bude žiť tancom a rôznymi tanečnými štýlmi. V metropole východu sa bude tancovať v dňoch 26. – 28. apríla. Organizátorom je občianske združenie Outbreak.

Prvý festivalový deň je venovaný širokej verejnosti. Pomáha nielen motivovať, ale aj objaviť talent a ďalej ho rozvíjať. Vďaka otvoreným a bezplatným lekciám bude vytvorený priestor na “ochutnanie” tanca začiatočníkom aj sociálne znevýhodneným skupinám. Aj v ďalších dňoch na všetkých záujemcov čaká bohatý program so širokou škálou tanečných štýlov, počas ktorého vzácni hostia predstavia tanec pútavým a dynamickým spôsobom.

Lekcie pre verejnosť, na ktoré je potrebné zaregistrovať sa, budú 26. apríla v budove Bravo pre všetky vekové kategórie, pre začiatočníkov i mierne pokročilých. Tancovať sa bude hiphop, salsa breaking, street style JAM aj movement s Adrianom a Máriou Bartalos. V sobotu sú pripravené v budove Alfa v Kasárňach/Kulturparku workshopy pre lokálnych lektorov a tanečníkov z tanečných škôl a centier z celého Slovenska. V druhý deň festivalu sa bude súťažiť o titul zlatého tanečníka v battle. Do Kunsthalle/Haly umenia sa tanečníci presunú v nedeľu na medzinárodnú súťaž popredných tanečných skupín v choreografiách Dance for GOLD/Choreo Contest. Vyvrcholením bude o 17:00 hod. oceňovanie interpretov a umeleckých zoskupení.

Bezplatné lekcie pre verejnosť:

26. 4. 2019 budova Bravo

Sála A

16:00 – hip-hop pre deti

17:00 – hip-hop mládež

18:00 – salsa pre všetkých

Sála C

16:00 – breaking pre deti

17:30 – breaking JAM

19:00 – street style JAM

Sála B

16:00 – 20:00 – movement s Adrianom a Máriou Bartalos

Vstupné:

sobota: predpredaj 5 €/v deň podujatia 8 €

nedeľa: predpredaj 8 €/v deň podujatia 10 €

dvojdňový vstup: predpredaj 10 €/v deň podujatia 15 €


Poloha na mape

Načítanie mapy…

One Response to World Dance Day 2019 – dni tanca

  1. Mária Kozárová

    Dobrý deň, Som z Gelnice, z country tanečnej skupiny Kamélie Gelnica (seniorky, priemerný vek 67,4 rokov), je nás 10 členiek. Chcem sa opýtať, či na túto súťaž sa môžme prihlásiť aj my, ak áno do kedy? Pre bližšie info o našej skupine môžte pozrieť našu stránku na fb pod názvom Kamélie Gelnica, alebo ak bude potrebné, napíšeme niečo.
    Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.