World Dance Day – tanečné podujatie

Dátum a čas:
štvrtok - 27. 04. 2017 - sobota - 29. 04. 2017 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Trojdňové tanečné podujatie World Dance Day Slovakia – Košice 2017 sa tento rok uskutoční v dňoch 28., 29. a 30. apríla v Kasárňach/Kulturparku. Budú to tri dni plné tanca a zábavy s ponukou viac ako 10 tanečných štýlov s desiatimi špičkovými tanečnými profesionálmi.

Program obohatia dva výchovné koncerty, tanečné diskusie, otvorené lekcie lokálnych umelcov, určené pre širokú verejnosť (28. 4. od 14:00 do 19:00 hod.), EOTO (Each one teach one ) workshopy (29. 4. od 09:00 do 12:00 hod.), battles a exhibície v street dance štýloch (29. 4. od 14:00 – 22:00 hod.). 

Všetko vyvrcholí v posledný aprílový deň tanečnou súťažou o titul slovenského zlatého tanečníka SLOVAK GOLD (09:00-18:00 hod.).

Pozvaných je niekoľko tanečných osobností, medzi ktorými nechýbajú známe umelecké mená lokálnej scény, ale prídu aj svetové tanečné hviezdy. Z Barcelony pricestuje Ruth Prim, ktorá sa venuje prevažne tanečnému štýlu hip hop, víťazka niekoľkých veľkých eventov, lektorka v tanečných školách v Španielsku. Z Prahy je pozvaný J. K. Sanchez, známy tanečník, choreograf, herec a režisér, ktorý vyučuje v Japonsku, Španielsku, Rusku, Taliansku, Fínsku. Ušiam ulahodí beatmaker a hudobný producent Enrico „Enrythm“ Ravegnani, rodák z talianskej Florencie, z Moskvy k nám zavíta funková tanečnica Elena Tatarenková a predstaví sa aj Sarah Bidaw z Paríža s  jej originálnym štýlom – orientálnym house dance.

Podujatie je venované aj širokej verejnosti, mladým ľuďom, rodinám, deťom zo znevýhodnených spoločenských vrstiev a potenciálnym tanečným talentom za symbolické vstupné 1 €.

Vstupenky online


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.