Záverečný Ekumenický koncert Festivalu sakrálneho umenia

Dátum a čas:
nedeľa - 22. 11. 2015 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Mesiac november v Košiciach je spojený s Festivalom sakrálneho umenia a ním i s oslavou sv. Alžbety, patrónky mesta a košickej gotickej katedrály. V priebehu dvoch týždňov aj v tomto roku ponúkne bohatú prehliadku hudby, slova, vokálneho a výtvarného umenia. Podujatia sú svojou pestrosťou pripravené pre všetkých ľudí rôznych generácii, vyznaní, či názorov. 

FSU_2015_zaverecny_A2-page-001Záverečný Ekumenický koncert sa uskutoční v priestoroch Kunsthalle/Haly umenia 22. novembra o 18:00 hod. Vystúpia na ňom nielen spevácke zbory cirkví, patriacich do Ekumenického spoločenstva, ale aj mladí talentovaní košickí umelci. Podujatie je pripravené v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá. Predstavia sa spevácky zbor Evanjelickej cirkvi a. v. CHVÁLOSPEV, spevácky zbor pri Maďarskom reformovanom cirkevnom zbore v Košiciach LAUDATE DOMINUM, SPEVÁCKY ZBOR SV. FAUSTÍNY pri kostole Božieho milosrdenstva Košice – KVP, SPEVOKOL JÁNA KALVÍNA pri reformovanom cirkevnom zbore v Košiciach, ZBOR KATEDRÁLNEHO CHRÁMU Zosnutia Presvätej Bohorodičky a sv. Jána Milostivého v Košiciach, ZBOR SV. CYRILA A METODA pri Katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky, fanfárový súbor ZUŠ Márie Hemerkovej a hostia Terézia Šofranková (husle) a Ján Bogdan (violončelo).

Každé umenie je odzrkadlením ľudskej duše, vnútorného vnímania reality. Je priestorom pre dialóg a porozumenie ľudí rôzneho veku, pohlavia, národnosti, vierovyznania. Toto podujatie má túžbu dotknúť sa sŕdc všetkých ľudí dobrej vôle.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.