Ži a pamätaj – výstava fotografií Mira Tuleju

Dátum a čas:
utorok - 22. 03. 2016 - nedeľa - 10. 04. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Ži a pamätaj je názov nezvyčajnej výstavy 80  čiernobielych fotografií a veršov z Vietnamu, ktorú budú môcť návštevníci vzhliadnuť v Kasárňach/Kulturparku v budove Bravo od 22. marca do 10. apríla. Ich autorom je Košičan Miro Tuleja (1942), bývalý frontový reportér armádneho denníka Obrana lidu. Jeho dokumentárne fotografie a emocionálne verše (v slovenčine i angličtine) približujú nielen útrapy z vietnamsko-americkej vojny spred 40 rokov, ale aj obrovskú radosť Vietnamcov z prvých dní mieru.

 „Vo Vietname som pochopil, že vojna je jedno strašné divadlo, z ktorého po predstavení nemôžete odísť. Na jeho doskách sa totiž hrá nepretržite. Tečie v ňom ozajstná krv, strieľa sa ozajstnými nábojmi, ľudia trpia a umierajú od ozajstného bôľu…,”  prihovára sa autor na vstupnom paneli návštevníkom.

Výstavná kolekcia Ži a pamätaj, ktorú z bohatého archívu autora vybral kurátor Marián Pauer, sa už pri svojej premiére v Hanoji v novembri 2014 stretla s mimoriadnym ohlasom návštevníkov. Podobnú odozvu získala aj v bratislavskej Dvorane ministerstva kultúry, kde ju vlani v októbri videlo viac ako 5-tisíc divákov.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 22. marca o 17:00 hod. a sprístupnená bude denne okrem pondelka  od 11:00 do 18:00 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.