Živé sochy – prehliadka

Dátum a čas:
piatok - 20. 10. 2017 - 16:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Projekt Živé sochy, realizovaný z dotácie Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, prinesie tvorbu skupiny mladých ľudí, ktorí vkladajú do vlastných „sôch“ svoj osobitý pohľad na tento svet. Päťdňové workshopy, na ktorých spolupracujú zdravotne znevýhodnení ľudia s mentálnym či iným zdravotným postihnutím spolu so zdravými študentmi na tvorbe výtvarných umeleckých kostýmov, zakončí slávnostná prehliadka 20. októbra o 18:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku.

Socha v sebe nemá život, ale prežije životy mnohých. Keď ju umelec tvorí, vkladá do nej vlastný obraz a kúsok seba samého. Záujemcovia, ktorí chcú vidieť ako kostýmy vznikajú, môžu sa prísť pozrieť na tvorbu módnych umelcov z Očianskeho združenia Usmej sa na mňa, ArtEstu, Majáku n.o., Gymnázia Š. Moysesa z Moldavy nad Bodvou, ZUŠ z Moldavy nad Bodvou a ZŠ – Grundchule z Medzeva. Na ich prácu bude dozerať svojim odborným okom umelec Helmut Bistika. Workshopy budú od 10. do 16. októbra od 14:00 do 18:00 hod.

Vstupné: dobrovoľné


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.