Zlatý žobrák 2019 – festival lokálnych televízií

Dátum a čas:
streda - 04. 09. 2019 - nedeľa - 08. 09. 2019 - 9:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Bohatý program na vás čaká počas jubilejného 25. ročníka unikátneho filmového festivalu Zlatý žobrák, ktorého mottom je „…zbierame zo života drobné, ale cenné pätáky. So žobráckou palicou, ale s otvorenými očami…“ Aj tento rok prišli do Košíc tisícky filmov z celého sveta, z ktorých porota vybrala tie najlepšie. A tie môžete vidieť v Kasárňach-Kulturparku od 4. do 8. septembra 2019. Stačí si vybrať a prísť si pozrieť filmy, ktoré len tak ľahko v kinách neuvidíte…

PROGRAM:

STREDA, 4. september 2019

09:00 Z HISTÓRIE FESTIVALU
Festival má za dlhé roky svojho pôsobenia obrovské „zásoby“ archívnych filmov. Príďte sa pozrieť na tie najlepšie z nich z Iránu, Chorvátska či Srbska.
11:00 ŠPANIELSKI FILMÁRI PREDSTAVUJÚ (premietanie v španielčine)
Temperament nájdete v španielskych filmoch, ktoré si budete môcť vychutnať v pôvodnom znení. Budete sa smiať aj plakať. Aj o tom sú filmy pochádzajúce z Pyrenejského polostrova.
14:00 SAMAN HOSSEINPUOR PREDSTAVUJE (premietanie v angličtine)
Saman Hosseinpuor je mladý režisér z Iránu, ktorý vlani získal sošku Zlatého žobráka. Odvtedy zbiera ocenenia po celom svete.
18:00 PETER SCHEINER
Peter Scheiner, pôvodom z Komárna, žije dlhodobo vo Švajčiarsku. Je fotograf a zároveň autor filmov, ktoré si budete môcť pozrieť unikátne v tejto sekcii.

ŠTVRTOK, 5. september 2019

09:00 ANIMOVANÉ FILMY PRE DETI
Kde bolo, tam bolo… zoberte svoje deti a príďte sa pozrieť na výber najlepších animovaných filmov pre deti z celého sveta.
11:00 MAĎARSKÝ FILM (premietanie v maďarčine)
Naši južní susedia produkujú kvalitné filmy, ktoré sú pre nás neznámou. Príďte to zmeniť a pozrieť si výber ich tvorby.
16:00 NAJLEPŠIE FILMY Z ROČNÍKA 2018
Problémy dnešného sveta nútia ľudí robiť nezvyčajné kroky. Hladovka, nevyliečiteľné choroby či konzumný spôsob života – to všetko uvidíte vo filmoch z vlaňajšieho ročníka.
18:00 ZLATÝ ŽOBRÁK: DOMINIK BARI OYMYAKON
Jedinečný dokumentárny film Oymyakon rozpráva príbeh ľudí z izolovanej dediny, ktorá sa nachádza hlboko v severnej sibírskej tajge, známej ako pól studenej. Spoznajte deň v živote občanov najchladnejšieho obývaného miesta na Zemi a objavte výzvy, ktorým čelia v tejto nehostinnej krajine, kde najnižšia zaznamenaná teplota je -71,2° C.

PIATOK, 6. september 2019

09:00 ZO ZLATÉHO ARCHÍVU ZLATÉHO ŽOBRÁKA
Príbeh dvoch televíznych redaktorov, o živote vidieckej ženy či svadba kvôli peniazom – aj to si môžete pozrieť vo výbere archívnych filmov z festivalu Zlatý žobrák.
11:00 FRANCÚZSKY FILM (premietanie vo francúzštine)
Francúzsky film je špecifický. Obrazovo aj obsahovo. Táto sekcia vám ponúkne výber najlepších prihlásených filmov v pôvodnom znení vo francúzštine.
16:00 ČESKÝ A SLOVENSKÝ FILM
Dominik György, Agnes Dimun a Erik Jasaň – to sú mená slovenských a českých autorov, ktorých filmy si môžete vychutnať počas festivalu Zlatý žobrák.
18:00 POZDRAV Z IRÁNU 2019
Iránske filmy sú špecifické nielen prostredím, v ktorom vznikajú, ale najmä ľuďmi, ktorí ich tvoria. Najčastejšie riešia vážne témy, akými sú smrť, životná kríza či utečenectvo.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.