Zlatý žobrák 2021 – filmový festival

Dátum a čas:
nedeľa - 14. 11. 2021 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Medzinárodný filmový festival Zlatý žobrák, ktorý organizovala Nadácia City TV v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá, sa kvôli pandemickej situácii už druhý rok konal online. Uskutočnila sa iba časť festivalu, a to súťažná prehliadka filmov a udelenie ocenení Zlatý žobrák. Pokračovaním 27. ročníka bude LIVE premietanie vybraných ocenených filmov v Kasárňach/Kulturparku 14. novembra 2021 o 18:00 hod.

Diváci uvidia tri dokumenty, ktoré získali hlavnú cenu Zlatý žobrák 2021 za osobnej účasti autorov:

Take and Run/Ber a utekaj režisérky Marie Brandle zo Švajčiarska. Film je o únose mladej nevesty v Kirgizsku a hoci je tento zvyk zakázaný, stále sa dodržiava pod tlakom tradície. Iba niektorým dievčatám sa podarí uniknúť sobášu po únose.

V sekcii Produkčná spoločnosť získal Zlatého žobráka film maďarského autora Pétera Goretiča Suburban Tale/Príbeh z predmestia. Jeho základom sa stala čierna komédia Roalda Dahla.

Víťaz v sekcii lokálna televízia je zo Srbska z televízie TV Centar. Dokument Djurdjevdan is yet to come/Djurdjevdan prichádza režíroval Predrag Todorovič. V rôznych krajinách oslavujú sviatok sv. Juraja rôzne. Film hovorí o tom, ako ho oslavujú v dedinke Oparič v Srbsku.

Podujatie sa uskutoční v režime OTP.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.