Zlatý žobrák – medzinárodný festival lokálnych televízií

Dátum a čas:
streda - 06. 06. 2018 - sobota - 09. 06. 2018 - 9:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Medzinárodný festival lokálnych televízií Zlatý žobrák napíše tohto roku už svoju 24. kapitolu. Jediný festival svojho druhu v Európe ponúkne bohatý program, ktorý sa odohrá nielen v Košiciach. Okrem krajskej metropoly si festivalové premietanie užije aj verejnosť v Michalovciach, Rožňave a Spišskej Novej Vsi. Tento ročník ponúkne pestrú paletu filmov od tvorcov z celého sveta. Prihlásených je 200 filmov od autorov z 50 krajín. Najvzdialenejšími sú Čína a India.

„Vo filmoch jednoznačne prevažuje téma ľudských osudov a problémov. Ak sme doteraz hovorili, že festival prináša filmy z nepoznanej Európy, tak tentoraz sú to už filmy o osudoch ľudí a neznámych miestach z celého sveta. Nie sú to filmy, ktoré môžeme bežne vidieť v kinách. Sú svojim spôsobom unikátne. Svedčí o tom tridsiatka vybraných finálových titulov, ktoré sa budú premietať v Kasárňach/Kulturparku od 6. do 9. júna,“ hovorí riaditeľka festivalu Eva Děkanovská.

Filmy z vyše 200 prihlásených produkcií vybrala medzinárodná porota prostredníctvom dvoch internetových platforiem. O víťazných rozhodne porota v prvých dňoch festivalu. Premietať sa bude v stredu od 14:00 hod. a vo štvrtok, piatok a sobotu od 9:00 hod. Program vyvrcholí v sobotu večerným oceňovaním najlepších filmov v Historickej radnici.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.