Uháčkujte chobotničky pre bábätká

V posledný januárový deň organizujú výmenníky v Kasárňach/Kulturparku hromadné verejné háčkovanie chobotničiek pre predčasne narodené a choré bábätká, ktoré ležia v inkubátoroch na neonatologickom oddelení  Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice. Dobrej veci môžu pomôcť záujemcovia od 14:00 do 18:00 hod.  

Začiatočníkom budú pomáhať dobrovoľníčky, ktoré im ukážu základné techniky. Stačí si doniesť háčik číslo 2,5 – 3. Priadza i náplň budú k dispozícii. Tí, ktorí sa nemôžu zúčastniť v danom termíne, môžu chobotničku vytvoriť aj doma. Postup, ako na to, sa dozvedia z návodu, ktorý im organizátor podujatia po registrácii  na adrese hackovane.grafity@gmail.com, zašle. Takisto je potrebné potvrdiť účasť na spoločnom háčkovaní kvôli zabezpečeniu materiálu.

Práve chobotničky sa používajú v inkubátoroch novorodeniatok, aby odpútali ich pozornosť od rôznych káblov, ktoré majú vôkol seba. Predčasne narodeným deťom pomáhajú evokovať pupočnú šnúru – neťahajú potom hadičky, hrajú sa s chápadlami. Hračky sú mäkké a neublížia.  V Dánsku, krajine pôvodu tohto nápadu, sú už dokonca publikované výsledky vplyvu na predčasne narodené deti. Majú pravidelnejší srdečný tep, lepšie dýchajú a majú vyššiu hladinu kyslíka v krvi.

Viac informácií nájdete na facebooku v udalosti s názvom Benefičné háčkovanie – chobotničky pre bábätká.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.