Umenie byť užitočným

usmejsa_logoUž po desiatykrát si budú môcť symbolicky podať ruku zdravotne hendikepovaní ľudia so zdravými na benefičnom koncerte Usmej sa na mňa, ktorý sa bude konať 23. februára 2014 o 17:00 v Historickej radnici v Košiciach pod záštitou primátora mesta. Tradične vystúpia profesionálni umelci spolu s nadaným hendikepovanými deťmi, dokonca v troch vystúpeniach budú kooperovať. Diváci sa môžu tešiť na Martina Haricha, Kaschauer Klezmer Band , Lilly, Martina Leca, Uno Star, ale hlavnými hviezdami večera budú výnimočné deti. Programom bude sprevádzať Eva Černá. Výťažok z koncertu je určený na špeciálny letný tábor pre tieto deti.

„Myšlienka založiť občianske združenie vznikla pred 10 rokmi ako potreba pomôcť zdravotne hendikepovaným deťom začleniť sa do spoločnosti a dopriať im aspoň časť možností ako majú zdravé deti“, povedala predsedníčka OZ Erika Bočeková. „Za toto obdobie sme zrekreovali 590 detí, či už v letných táboroch na Slovensku, alebo pri mori. Nakúpili sme pre nich pomôcky v hodnote 110 581 €, usporiadali 53 podujatí, založili 4 športové kluby.“ Dobrovoľnícka činnosť združenia bola toho roku ocenená aj Plaketou primátora mesta Košice.

 „Na benefičnom koncerte by sme sa chceli verejne poďakovať aj našim partnerom, ktorí nám verili od začiatku a symbolicky im udeliť Rad detského úsmevu“,  prezradila podpredsedníčka združenia Dagmar Kočiová o chystanom podujatí. „Sme veľmi radi, že financie, ktoré dostaneme (napr. toho roku výťažok z Primátorského punču), môžeme posunúť pre tých, ktorí to veľmi potrebujú. Na koncerte odovzdáme symbolický šek rodinám ťažko zdravotne postihnutých detí, ktorí sú v zložitej situácii.“  Zároveň sa účastníci dozvedia o kúpe špeciálnej rampy na bocciu pre vozičkárov, ale aj o ďalších projektoch OZ Usmej sa na mňa, ktoré budú zhrnuté v ich vlastných novinách NEVŠEDNÍK.

 „Chcela by som pozvať všetkých ľudí, ktorí majú chuť načerpať silu a energiu práve od výnimočných detí a podporiť ich neľahký život,“ dodala Dagmar Kočiová. Lístky si môžete kúpiť v MIC Dargov alebo u členov združenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.