USE THE C!TY: Detský program na piknikovisku

Piknikovisko, voľná plocha pred Auparkom, 22. 6. / 10:00 – 18:00

10:00-11:00 – Detská jóga

11:00-12:00 – Zážitkové čítanie s LitParkom

12:00-14:00 – Čitáreň

14:00-16:00 – Vedecký brloh

16:00-18:00 – Čitáreň


Vedecký brloh

Vo Vedeckom brlohu sa budeme snažiť odpovedať na niekoľko otázok, ktoré zabavia nielen deti, ale aj ich rodičov.

Má balón radšej vlasy alebo papier? Ako môžeme prilepiť slamku na stenu bez použitia lepidla? Ako si jednoducho môžeme vyrobiť elektrinu? Môže sa miska roztočiť bez toho, aby sme sa jej dotkli? Kde som pred bleskom v bezpečí? Prečo sa mi nikto nedovolá? Na to všetko sa posnaží odpovedať Katarína Krišková aj s malými vedcami.

Pomocou optických zariadení predvedie hru farieb dúhy, ako oklamať vlastný zrak a ako vidieť za roh, aby nikto nevidel nás. A čo sa týka pružnosti, zistíme s deťmi, ako sa správa gumený cukrík pri naťahovaní a naučíme sa prepichovať balóny tak, aby nepraskli.

Deti sa ešte dozvedia, ako vzniká zvuk , prečo sa nedá kričať vo vákuu a taktiež sa dozvedia niečo nové o hudbe. Počas brlohu si vyrobia netradičný hudobný nástroj, na ktorom si na záver aj spoločne zahrajú. Prednášať bude Katarína Furcoňová z Ústavu matematických vied PF UPJŠ v Košiciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.