USE THE C!TY: Divadlo Continuo – U zdi

Kasárne/Kulturpark, 22. 6. / 21:00 hod.

Divadlo Continuo pripravilo pre tento rok nové pouličné predstavenie “U zdi”. V tomto projekte bude dôraz kladený na vertikálnosť, výraznú hudbu a jedinečnosť scénografie.

Stena znamená pre našu civilizáciu, okrem svojho praktického účelu, významný symbol. Je súčasne tým, čo nás ochraňuje, rovnako ako aj tým, čo nás oddeľuje, vymedzuje, aj tým, čo nám bráni a prekáža. Jedna bezvýznamná stena a jej príbeh v čase. Stena, pri ktorej sa popravovalo, schádzali sa tu milenci na tajné stretnutia. Stena, cez ktorú sa uteká do lepšieho sveta. Stena, na ktorej sa píšu odkazy i revolučné heslá, na ktorú sa lepia plagáty a reklamy na najnovšie výrobky, ktoré zaručene musíte mať. Okrem toho, že nás chráni pred vonkajším, cudzím, nebezpečným či len nepríjemným, môže byť i prekážkou v našej ceste. Ceste za neznámym a nepoznaným, ale napriek tomu tak dôležitým.

Divadlo Continuo je medzinárodná nezávislá divadelná skupina vedená režisérom a umeleckým vedúcim Pavlem Štouračem. Od roku 1995 sídli a tvorí v malej dedine Malovice, 25 km od Českých Budějovíc, v priestoroch bývalej hospodárskej usadlosti pomenovanej Švestkový Dvůr.

Inscenácie Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrovo zaradiť. Pohyb, fyzické herectvo, tanec, akrobatické techniky, živá hudba, tak ako aj výrazná štylizácia – to všetko vytvára nezameniteľnú poetiku jednotlivých inscenácií. Pre tvorcov Continua však nie je príliš dôležité, či ich práca bude charakterizovaná ako fyzické či vizuálne divadlo, rovnako ako pre hercov nie je dôležité, či hrajú alebo tancujú. Omnoho dôležitejšie, než otázky estetiky a štýlu, je pre členov podstatné hľadanie a spracovanie tém, potreba pracovať spoločne, diviť sa, učiť sa, rozvíjať sa a výsledky práce zdieľať spolu s divákmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.