Uvarte polievku a objavte, aké bohaté a pestré sú Košice

150504_SPOTs_300x250Medzi jesenné podujatia, ktoré by Košičania určite nemali vynechať, patrí Polievkový festival z dielne tímu SPOTs z K13 – Košické kultúrne centrá. Jeho štvrtý ročník sa bude konať v sobotu, 10. októbra, v areáli Kasární/Kulturparku.

Polievkový festival umožňuje komunitám, menšinám a národnostiam, ktoré žijú v našom meste, zviditeľniť sa a ukázať svoju jedinečnú kultúrnu a etnickú rôznorodosť. Stačí  navariť tradičnú polievku, ktorá ich najviac vystihuje a priniesť ju ochutnať v jeden deň na jedno miesto.

Prečo práve polievka?

Polievka spája ľudí od počiatkov svojej existencie v rôznych kultúrach. Jej príprava nie je finančne náročná, ľahko sa pripravuje a o to ľahšie sa s ňou delí. Navyše je medzi Slovákmi veľmi obľúbená.

Špenátovo zemiaková polievka od šéfkuchára

Jednotlivé komunity, ktoré sa do festivalu zapoja, sa budú snažiť zaujať chuťové bunky návštevníkov a porotcov v súťaži o zlatú varechu. Najchutnejšia polievka festivalu bude ocenená. Okrem gurmánskeho pôžitku sú súčasťou festivalu aj sprievodné podujatia, ktoré  zvýrazňujú jeho multikultúrnu atmosféru. Komunity a skupiny si môžu pripraviť aj ďalšie formy prezentácie. Minulé roky to boli tanečné ukážky, oblečenie a hudba, ktoré tímy zastupovali. Alternatív je mnoho, kreativite sa medze nekladú.

Možnosť stať sa súčasťou Polievkového festivalu a ukázať svoju kultúru, národnosť alebo etnikum má každý. Stačí, ak svoj minimálne dvojčlenný tím prihlásite do 30. septembra na festival@k13.sk.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.