Už ti nikdy nenaletím, čo nemusí platiť v prípade diváka

Takmer dve hodiny zábavy si užijú diváci na Lete v Kulturparku s hviezdnymi hercami. Maroš Kramár, Marko Igonda, Henrieta Mičkovicová alebo Lenka Barilíková, to sú mená, ktoré nepochybne pritiahnu ľudí na predstavenie divadla Múza Teatro. Skvelú divadelnú komédiu o manipulácii, podvodoch a prekvapujúcom závere súčasného španielskeho dramatika Santiago Montaga Už ti nikdy nenaletím, ktorú režíroval Michal Spišák, uvedú 18. augusta 2021 o 19:00 hod.

Témou inscenácie je netradičný manželský trojuholník medzi atraktívnou štyridsiatničkou Cristinou, europoslancom za Španielsko Victorom a pôžitkárom Josemom. Dej sa začne odvíjať a zamotávať vo chvíli, keď pri dverách Cristiny (Henrieta Mičkovicová/Lenka Barilíková) zazvoní zvonček. Za nimi stojí jej bývalý manžel, šesťdesiatnik, zvodca a sukničkár, starnúci „seladón“ Josema (Maroš Kramár), ktorý si zakladá na svojej atraktívnosti a úspechu u žien. Preto sa s ním manželka rozišla a prežila pokojných desať rokov. Odrazu je späť a prosí o návrat. Ona má však dlhší čas milenecký vzťah so ženatým Victorom (Marko Igonda). Napriek tomu bývalému manželovi po dlhých rokoch odlúčenia podľahne.

Ráno Josema omylom odchádza v kabáte europoslanca. Vzápätí prichádza z Bruselu Victor.  Zvodca sa vracia späť do bytu, a tak sa bývalý partner spoznáva so súčasným. Cristina sa Victorovi priznáva k nevere, čo veľmi ťažko nesie a nevie sa s tým zmieriť. Rozchádza sa s ňou, aj keď mal údajne v pláne požiadať ju o ruku. Rozuzlenie isto všetkých prekvapí. Chcete vedieť, ako to všetko dopadlo? Dozviete sa to v závere predstavenia. Prezradíme len toľko, že ste to isto nečakali, ale aj tak to v živote chodí.

Režisér Michal Spišák sa pre hru madridského divadla Teatro Príncipe rozhodol napriek riziku, že téma vzájomných partnerských vzťahov, lásky a nevery sa už v súčasnosti môže zdať vyčerpanou. Tvrdí, že každá dobrá komédia je zákonite originálna. Vtedy sa aj tisíckrát opakovaný námet stáva znova novým originálnym a vidíme ho v novom, neočakávanom svetle. Podľa neho je voľba komediálneho spracovania vhodná práve pri takýchto citlivých témach, ktoré sa bytostne týkajú každého človeka, pretože dáva nadhľad. Humor hry je miestami láskavý, miestami ironický a cynický. Autor si o svojich hrdinoch nerobí nijaké ilúzie. Myslí si, že to je podstata nášho súčasného, vecného a neidealizujúceho pohľadu na svet a na ľudí žijúcich v ňom.

Vstupenky online:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.