V Bábkovom divadle sa to zazelená

Bábkové divadlo v Košiciach pripravuje pre svojich divákov novú inscenáciu, ktorá bude naozajstnou lahôdkou pre tých najmenších. A to nie hocijakou, ale rovno zelenou a zeleninovou. V hre talentovanej mladej autorky a režisérky Zuzany Kollárovej Janko Hraško a iné hraškoviny ponúkne Bábkové divadlo v Košiciach divákom predškolského a mladšieho školského veku cez bábkarské techniky a interaktívnu hru s detským publikom pohľad do kuchyne, keď mama nie je doma…

Janko Hrasko

V novej bábkovej inscenácii sa zodpovedný starší brat Šimon musí postarať o mladšiu sestru Katku podľa maminých inštrukcií. A že to nie je vždy jednoduché, zažije takpovediac na vlastnej koži nielen samotný Šimon, ale s ním aj diváci v hľadisku. Malá sestrička neľúbi zelený hrášok a zeleninu, aj keď Šimon vie, že je chutná a zdravá.

Inscenácia bude klásť dôraz na posilnenie dobrých súrodeneckých vzťahov a zároveň prostredníctvom zvolených bábkarských techník, podporí v dieťati jeho vlastnú fantáziu, tvorivosť a hravosť.

Okrem postavy Janka Hraška sa malí diváci stretnú aj s princeznou na hrášku a inými veselými rozprávkovými postavičkami,“ prezrádza z divadelnej kuchyne umelecký šéf divadla Ivan Sogel. Režisérka Zuzana Kollárová, absolventka VŠMU v odbore bábkarska réžia, k tomu dodáva: „Je to pre mňa prvá skúsenosť s košickými bábkarmi. Nechcela som, aby inscenácia bola príliš vážne poučujúca, je to skôr prepojenie humoru s poučením“.

Autorkou a režisérkou je Zuzana Kollárová a scénu a kostýmy navrhla mladá výtvarníčka Katarína Sliacka. Herci Mariana Bódyová s Andrejom Sisákom alebo Nicole Dubjaková s Jurajom Fotulom si zaspievajú piesne z dielne Jána Kružliaka ml.

Prvá premiéra sa uskutoční v piatok, 16. mája, o 19:00 a druhá v nedeľu, 18. mája, o 16:30 v bábkovej sále na Alžbetinej ulici č. 38.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.