V grantovej výzve väčšia podpora pre kultúru v Košiciach. Novinkou sú trojročné granty

 

V grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2017 pripravilo Mesto Košice vyššiu čiastku ako po minulé roky – celkovo 250 000 €. V predchádzajúcich troch rokoch získali jednotlivci, organizácie a združenia na svoje projekty z mestskej grantovej schémy každý rok 200 000 €. Ďalšou novinkou aktuálnej grantovej výzvy je možnosť získať dlhodobejší, trojročný grant.

Košice vytvorili túto grantovú schému pred tromi rokmi ako prvé mesto na Slovensku a sú zároveň jedným z málo bývalých európskych hlavných miest kultúry, ktoré pokračujú aj prostredníctvom vlastného grantového systému v podpore projektov, prispievajúcich k udržateľnosti úspešne naštartovaných procesov z roku 2013.

„Rozhodli sme sa zvýšiť finančnú podporu pre kultúrne a umelecké projekty a podujatia, pripravované v našom meste, pretože záujem o tieto aktivity v Košiciach rastie na strane talentovaných ľudí, ktorí ich pripravujú, aj na strane tých, ktorí sa ich zúčastňujú. Zavedením trojročného grantu chceme podporiť strednodobé projekty nezávislých kultúrnych organizácií a organizácií pôsobiacich v kreatívnom priemysle, ktoré do nich zapoja ďalšie organizácie, subjekty a jednotlivcov z nášho mesta i zo zahraničia a dosiahnu tak synergický efekt grantu vzájomnou spoluprácou a vytvorením lokálnych partnerských sietí,“ hovorí primátor mesta Košice Richard Raši.

Administrátorom mestskej grantovej schémy na podporu rozvoja kultúry v Košiciach je príspevková organizácia K13 – Košické kultúrne centrá. Jej riaditeľ Ján Kováč informuje, že „žiadatelia o grant môžu posielať svoje žiadosti do 28. februára tohto roka. Výzva je zverejnená na internetových stránkach www.kosice.skwww.k13.sk so všetkými podmienkami, ktoré musia žiadatelia splniť, aby sa mohli o finančnú podporu mesta úspešne uchádzať.“

Rozhodnutie o poskytnutí, resp. neposkytnutí dotácií pre žiadateľov má byť známe do konca apríla tohto roka po posúdení správnosti a úplnosti žiadostí, po odbornom posúdení nezávislými hodnotiteľmi a po rozhodnutí grantovej komisie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.