V Londýne na vás čaká Red Gallery

Red.7jpgPonúkame vám šancu dostať sa ďalej. Prihláste sa na rezidenčný pobyt projektu K.A.I.R. Čaká na vás Red Gallery v Londýne. Vlani sa rezidencie zúčastnila aj Vlasta Žáková. Výsledkom jej pobytu bola výstava s názvom Ultraviolet Movement (Ultrafialový pohyb). Jej tvorba, podobajúca sa tej v Londýne, bude v Kasárňach/Kulturparku 26. februára o 18. hodine. 

Red Gallery sa nachádza v srdci londýnskeho mesta Shoreditch. Kolektív kreatívnych ľudí z nej v roku 2010 urobil jeden z najzaujímavejších kultúrnych objektov v Londýne, ktorý sa usiluje spájať umenie, hudbu a film cez rôzne kultúrne podujatia v rámci miestnej, národnej i medzinárodnej spolupráce. V galérii sa organizujú výstavy, literárne večierky, sympóziá, filmové projekcie, klubové akcie a pod. Má za sebou širokú škálu spolupráce s umelcami i organizáciami ako sú Adam Dant, Bo Ningen, East End Film Festival, Gavin Turk, House of Fairy Tales, i-D magazine, Kid Koala, Le Gun, Noriko Okaku, Onedotzero, Soul Clap, Soundcloud, Camberwell and Kingston Colleges of Art and Redsonic.

 

RedČo ponúkame?

-dvojmesačný pobyt v Londýne: od apríla do mája 2014

– zdarma ubytovanie (zariadenie s kuchyňou)

– honorár: 500 € za mesiac

– cestovné náklady: Košice-Londýn-Košice

– materiálové náklady až do 500 €

Umelec je zodpovedný za svoje zdravotné poistenie.

 

Red_galery6Čo požadujeme?

Hľadáme slovenského umelca, ktorý je otvorený spolupráci s miestnymi umelcami. Individuálny umelec, žiadne dua alebo skupiny. Úlohou umelca je zhotoviť počas rezidenčného pobytu jednu exhibíciu/výstavu, ktorá bude na konci prezentovaná.

Elektronicky zašlite v anglickom jazyku krátky životopis vrátane mena, adresy, telefónu , e-mailu s motivačným listom, v ktorom popíšte svoju motiváciu ísť do Londýna na projekt, ktorý by ste tam chceli realizovať.

Nezabudnite doplniť aj vaše portfólio. Prihlášky posielajte do 3. marca 2014 e-mailom na: zuzana.kotikova@kosice2013.sk

 

Hostiteľská organizácia: Red Gallery, London, Great Britain

K.A.I.R. Košice Artist in Residence a Košice 2013 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.