V Pape otvorili prvú kapitolu Open Book-u

V stredu sa v Kasárňach/Kulturparku v pavilóne Papa uskutočnil prvý Open Book, ktorý je súčasťou malého programového formátu LitZoom. S veľkým úspechom sa stretol po prvý raz počas Leta v parku.

Každý si mohol priniesť svoju obľúbenú knihu bez rozdielu žánru. Čítala sa poézia i próza. Milovníci literatúry prišli, aby sa podelili o riadky z kníh, ktoré zmenili ich život, či  ovplyvnili ich myslenie. Cítili potrebu dať vedieť o dobrej publikácii aj iným. Počas prvého Open Book-u sa čítala populárna literatúra, ale aj menej známa, no nie menej kvalitná.

Mojím snom bolo založiť v Košiciach prvú intelektuálnu modernú literárnu kaviareň. Dostala som rozprávkovú možnosť realizovať sa práve v kaviarňach organizácie K13. Ich priestory sú osobité, ale snažím sa im  prispôsobiť a hlavne ich oživiť práve detailami a obsahom. Papa tým ako vyzerá definuje svoj osobitý charakter. Je je svieža, vzdušná a otvorená práve pre ľudí, ktorí chcú kriticky myslieť a diskutovať na rôzne kultúrno-spoločenské otázky. Je zrkadlom nás samých a sveta okolo nás,“ uviedla Simona Fochlerová z K13 – Košické kultúrné centra.

„LitZoom je moja vlastná srdcová záležitosť, v ktorej sa sústredím na súčasnú literatúru a jej experimentálnu tvorbu. Open Book je bláznivým priateľským formátom pre všetkých, ktorí majú odvahu vziať do ruky mikrofón a prečítať pred ľuďmi akýkoľvek text, ktorý sa ich bytostne dotýka,“ vysvetlila.

Kto neprišiel s knihou, k dispozícii mal v Pape hodnotnú zbierku publikácií, vydanej s podporou EHMK – Košice 2013. „Nedoniesol som si knihu, ale vybral som si jednu z vašich,“ povedal Dalimír Stano, slovenský spisovateľ. 

Open Book je verejné čítanie vašich obľúbených kníh. Ak máte chuť sa podeliť o svojho obľúbeného autora alebo diskutovať o knihách, naberte odvahu a príďte nabudúce medzi nás. Čaká vás príjemné prostredie v kruhu ľudí milujúcich literatúru.

Najbližšie podujatie v Pape bude FiloZoom 1. 4., LitZoom 8. 4., MusicZoom 16. 4., Keep Calm a … 23. 4.

Pavilón Papa je otvorený denne od 11:00 do 18:00 a počas všetkých podujatí v Kasárňach/Kulturparku.

Text a foto: Veronika Cholewová

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.