V parku sa bude tancovať na pódiu i vo vzduchu

Nadšenci tanečného umenia sa majú na čo tešiť. Festival Leto v parku im prinesie večer plný pohybu v tanečnom rytme v podaní profesionálov Košického divadla tanca. Tí vystúpia na pódiu Golf pod šírym nebom v Kasárňach/Kulturparku 26. augusta s predstavením „Tanec v parku – PAR IN PAREM“ o 21. hodine.

Choreografi Radovan Vagač a Tina Hažinčáková vytvorili tento projekt špeciálne do prostredia parku a pre túto príležitosť. Hudbu skomponoval Peter Creek Orgován. Tancovať budú: Tina Hažinčáková, Radovan Vagač, Lenka Takáčová, Viliam Mikula, Miriam Maníková, Dušan Kraus, Alexandra Wzošová, Alexandra Drozdová, Fany Vargová a vzdušný tanec na kruhu a šáloch predvedie Ariadna Vendelová.

Košickí profesionálni tanečníci so študentmi tanca zo Súkromného konzervatória Zádielska Košice sa predstavia v originálnom a jedinečnom diele, ktoré spája súčasný tanec, step, ľudové motívy, husle, vzdušné akrobacie, svetelné efekty, prírodnú atmosféru a kostýmy od slávneho košického návrhára.

Tanečné predstavenie „Par in Parem“ nie je len o pohybe, tanci, o krásnej hudbe či svetlách. Je o pocitoch, strachu, radosti, láske, o tom, že sme tu a teraz a chceme si navzájom niečo odovzdať. Stačí prísť, nechať sa unášať a prežiť krásny letný divadelný večer v príjemnom prostredí, kde sa toho veľa nenahovorí. Tanečníci sa prihovoria publiku rečou svojho tela, kde si všetci budú rovní.

KOŠICKÉ DIVADLO TANCA

Košické divadlo tanca je prvé profesionálne divadlo zamerané na tanec na východnom Slovensku. V jeho predstaveniach možno vidieť tancovať ľudí, ktorí tanec milujú, ktorí tancovať vedia, ktorí sú profesionálne vedení a pripravovaní, a to nielen v jednom štýle. Na vyjadrenie myšlienky tanečníci využívajú všetky tanečné formy: klasický tanec (balet), moderný (súčasný) tanec, hip-hop a street dance, jazzový tanec, break dance, akrobatické prvky, havajský tanec a iné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.