V šatách Fera Mikloška vás zaručene nikto neprehliadne

Meno Fera Mikloška sa spája s tým najlepším v oblasti slovenskej módy už viac ako 15 rokov. Jedinečnosť návrhárovho talentu je spojená s ručnou prácou najvyššej kvality. Niet divu, že módna show s jeho menom prilákala 15. decembra do budovy Alfa Kasární/Kulturparku stovky zvedavcov. Súčasťou programu bola aj prehliadka šiat mladých začínajúcich tvorcov zo stredných a vysokých škôl s názvom Fashion etc.. Fero Mikloško sa spoločne s klinikou Envy zapojil do podpory občianskeho združenia Debra Slovakia, ktoré pomáha pacientom so zriedkavou chorobou motýlích krídel. Návštevníci si tak mohli pozrieť a po prehliadke aj vydražiť tri modely, navrhnuté špeciálne pre tento projekt.

Milovníci módy sa už nevedeli dočkať. Zo šatníka vybrali to najlepšie čo našli, starosti nechali doma a utekali do Kasární/Kulturparku. Tie sa už z diaľky ozývali vravou a dobrou náladou. Mierne oneskorenie začiatku nikomu úsmev z tváre nezobralo. A keby aj, tak Adela Banášová, moderátorka večera, by mu ho svojim tradičným humorným prejavom opäť vyčarila.

Prvou časťou programu bol informačno- motivačný projekt Fashion etc., ktorý podporuje mladých začínajúcich tvorcov. Fero Mikloško si vybral desiatich študentov zo stredných odborných škôl so zameraním na odevný dizajn z Košíc, Kežmarku a Michaloviec, ktorým sa venoval a umožnil im predviesť svoje diela na módnej show. Dominovali zemité farby, ale nechýbali ani extravagantné kúsky. Posledné tri modely vytvorila študentka Nikola Jurášková, ktorej práca zaujala návrhára natoľko, že získala letnú stáž v jeho ateliéri.

Po skončení Fashion etc., sa pozornosť publika upriamila na zriedkavé ochorenie motýlích krídel. Fero Mikloško vytvoril špeciálne pre túto príležitosť trojicu modelov v sivo-ružovej farbe s motívom motýľa, ktoré boli po skončení prehliadky určené na dražbu. Na pomoc ľuďom, trpiacim touto chorobou, poputuje aj výťažok z predaja kožušinových brmbolcov, ktoré taktiež pochádzajú z dielne návrhára a návštevníci si ich mohli zakúpiť počas celého večera.

Vrchol večera patril dlho očakávanej prehliadke najnovšej kolekcie ateliéru MIKLOSKO a plesovým šatám. „Nechal som sa inšpirovať a unášať čiernou farbou,“ vyjadril sa návrhár. Modelky v čierno-čiernych róbach sa vynárali z tmy a oči publika sa topili v nekonečnom luxuse. Hodvábna organza, žoržet, hebká vlna,saténová čipka, jemná koža či prírodné kožušinky – to všetko v dokonalej súhre. Práve pestrosť a kvalita materiálov vyvažovali jednotu čiernej farby. Tajomnú a podmanivú atmosféru podčiarkla dramatická hudba a industriálne priestory. Posledný model šiat predviedla moderátorka Adela Banášová, čím podujatie ukončila. Fero Mikloško svojou kolekciou definitívne potvrdil, že patrí medzi najlepších slovenských módnych návrhárov a platnosť vlastného výroku: „V mojich šatách vás zaručene nikto neprehliadne!“

Gabriela Bujdošová, Foto: Dominik Babušík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.