V SteelParku sa deti hrajú, ale aj učia

Park vedy SteelPark má ambíciu byť zábavno-vedeckým centrom, kde deti nájdu objasnenie teórií z učebníc a pritom sa učia hrou. Stála expozícia nepribližuje len výrobu a spracovanie ocele, ale návštevník tam nájde zaujímavosti z oblastí strojárstva, robotiky, magnetizmu, optiky, biometrie a fyziky. Získavať vedomosti majú deti možnosť aj v laboratóriách pod vedením odborných lektorov. 

Víkendy v SteelParku budú v novembri a decembri pre deti zábavné a hravé s novými matematickými hrami. S lektorom si matematiku užijú a zamilujú. Na aktivitu MATEMATIKA HROU PRE VEREJNOSŤ nie je potrebná rezervácia.

Počas týždňa sú pripravené pre školákov workshopy MATEMATIKA HROU PRE ZŠ 1. – 4. ROČNÍK. V SteelParku sa snažia vytvoriť podnecujúce prostredie, ktoré rozvíja matematické zručnosti detí. Cieľom je hravou a zábavnou formou naučiť žiakov vybrané oblasti matematiky a rozvíjať ich logické myslenie. Témy sa obmieňajú a prispôsobujú rôznym vekovým kategóriám. Návštevu si treba vopred rezervovať.

V BÁDATEĽSKOM PRÍRODOVEDNOM LABORATÓRIU PRE ZŠ A sú pripravené témy: Čo ukážu váhy? Dokážeme vzduch odvážiť? Po stopách fyzikálnej veličiny, Ako oklamať svoje zmysly. Rezervácia vopred je nutná.

Stredoškolákom je určený workshop INFORMATIKA PRE SŠ. Zábavné technické centrum ponúka pre stredné školy novú tému z oblasti informatiky pod názvom „Informácie ukryté v obrázkoch“. Pod vedením autora RNDr. Mateja Nikoroviča zistia, aká je štruktúra obrázku, ako vieme do obrázka skryť dodatočnú informáciu, čo sú binárne obrázky, aký majú význam a čo sa s nimi dá robiť. Účasť je potrebné vopred dohodnúť.

Otváracie hodiny:

Pondelok – Utorok
09:00 – 13:00 hod. (rezervácie pre skupiny nad 15 osôb)
Streda – Piatok
9:00    – 13:00 hod. (rezervácie pre skupiny nad 15 osôb)
14:00 – 18.00 hod. (pre verejnosť a aj možnosť rezervácie pre skupiny nad 15 osôb)
Sobota – Nedeľa:
14:00 – 18:00 hod. (pre verejnosť a aj možnosť rezervácie pre skupiny nad 15 osôb)

Viac informácií nájdete na stránke: www.steelpark.sk v sekcii NOVINKY.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.