VENI ACADEMY so špeciálnym hosťom – Elliottom Sharpom

Úspešný projekt VENI ACADEMY, ktorý má za sebou už päťročnú históriu, niekoľko desiatok koncertov na veľkých pódiách a profilové 2CD, ocenené Radio_Head Award 2013,  sa opäť otvára pre nových záujemcov – študentov hudby na stredných a vysokých školách z celej Európy.

Veni academy 2Počas siedmich dní zažijú množstvo workshopov ansámblovej a komornej hry či improvizácie, rozhovorov o hudbe a iné aktivity. Projekt vyvrcholí spoločným koncertom v Košiciach, ktorého hosťom bude Elliott Sharp, ústredná postava progresívnej scény newyorského downtownu ostatných tridsiatich rokov, líder viacerých ansámblov súčasnej hudby a nositeľ Berlínskej ceny za hudobnú kompozíciu 2015. Počas svojej dlhoročnej kariéry spolupracoval a spolupracuje s umelcami, ako sú John Zorn, Zeena Parkins, Marc Ribot, Vernon Reid či Kronos Quartet.

Letná akadémia VENI ACADEMY sa uskutoční v priestoroch Kasární/Kulturparku v Košiciach od 4. do 11. júla 2015. Vybraným študentom bude poskytnuté štipendium, ktoré pokryje všetky náklady. Viac informácií a prihlášky nájdete na stránke www.veni.sk/academy.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.