Vianočná Janais zavinšuje s koledami i skladbami z albumu Ilúzie 

Príďte sa nadýchnuť atmosféry Vianoc so speváčkou Janais a jej kapelou. Po krstných koncertoch nového albumu Ilúzie nebudú chýbať ani vianočné. V Košiciach ju jej priaznivci uvidia v Kasárňach/Kulturparku 9. decembra o 19:00 hodine. Okrem  autorských skladieb sa môžete tešiť na tradičné slovenské koledy, ale aj na najkrajšie vianočné piesne vo francúzštine a angličtine ako sú Petit Papa Noël, L’enfant au tambour či Go tell it on the mountain.

Janais je slovenská speváčka a skladateľka, spievajúca v slovenčine, angličtine a francúzštine. Okrem viacerých hudobných spoluprác, doteraz vydala štyri vlastné štúdiové albumy – SVETABOJ (2009), EUFÓRIA (2013), VIANOČNÁ JANAIS (2015) a ILÚZIE (2018). Vianočný album získal nielen skvelé kritiky, ale aj zlatú platňu za predaj. To najlepšie z neho zaznieva už každoročne na speváčkiných decembrových koncertoch, ktorých súčasťou môžete byť aj vy.

Debutový album Svetaboj tvorí trinásť autorských piesní. Eufória spája moderné a pestré aranžmány s evidentným posunom k šansónu, elektronike a džezovým prvkom. Okrem duetu s Martinom Husovským z Komajoty či spolupráce so známym textárom Vladom Krauszom album obohacujú aj anglické skladby a francúzske šansóny priamo z pera samotnej speváčky. Štúdiovka Vianočná Janais je zostavená zo slovenských kolied v originálnych úpravách, ale aj z francúzskych a anglických vianočných piesní. Súčasťou albumu, ktorý bol ocenený zlatou platňou, je duet so Zuzanou Smatanovou Biela pieseň či nestarnúca Let It Snow. Janais ju pretextovala do slovenčiny a dala jej názov Nech sneží.

Bonusom na koncerte bude jej najnovší repertoár z nového albumu Ilúzie, ktorý sa rodil tri roky. Okrem singlov známych z éteru Blízko (duet s Petrom Bažíkom), Hlavolam, Nad hladinou či pieseň v angličtine Shoulder sú na ňom aj tri úplné novinky a najznámejší slovenský šansón Čerešne, preložený do francúzskeho jazyka.

Rodáčka z okolia Prešova sa nikdy neštylizovala do alternatívnej podoby. Tvorí srdcom, výlučne skladby chytľavé pre ňu, jej kapelu a fanúšikov. Ako sa vyjadrila, voláme to zľahčene pop, no jej sa páčia podobné melódie aj vo folkovejších či folklórnejších aranžmánoch.

Sympatická popová speváčka sa do povedomia dostala najmä vďaka Eurovision Song Contest 2009, kde sa spolu so svojou skupinou prebojovala do národného finálového kola s piesňou Taram ta rej. Svojich poslucháčov a fanúšikov si získava indie popom s prvkami folku a šansónu. Čo je veľmi zaujímavé, oslovuje takmer všetky vekové kategórie. Doménou Janais je francúzština, ktorú študovala nielen na Slovensku, ale tiež v zahraničí. Piesne svetoznámych šansoniérov ako sú Edith Piaf, Yves Montand či Nana Mouskouri spieva s ľahkosťou a šarmom. Fanúšikov si získava nielen úžasnými melódiami, ale aj textami.

Janais spolu so svojou kapelou, ktorej členmi sú Martin Šenc (klávesy), Michal Šelep (basgitara), Peter Kothaj (gitara) a Stano Kociov (bicie), prináša na slovenskú scénu kvalitnú hudobnú produkciu, vhodnú tak na veľké pódiá, ako aj do komornejších priestorov. Jej piesne spestrené zvukom melodiky a kontrabasu potešia akékoľvek publikum.

Vstupenky online:

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.