Virtuóz Filip Jančík vás na husliach vovedie do sveta filmu a rozprávok

Husľový virtuóz Filip Jančík počas akustického turné filmovej hudby vystúpi s desiatkou umelcov, s ktorou predvedie nezabudnuteľnú šou. V kapele má hudobníkov z Rakúska, Nórska, Ukrajiny či Čiech, ale aj Slovákov, ktorí sú úspešní v zahraničí, napríklad violončelista Ján Bogdán pôsobí v Izraeli. Hrali vo svete s hviezdami, respektíve nahrávali pre svetové špičky ako je Andrea Bocelli či Ennio Morricone. Takým je ukrajinský perkusionista Oleg Sokolov, ktorý momentálne pôsobí v Pražskej filharmónii.

Milovníci klasickej hudby si v Jančíkovom prevedení vypočujú soundtracky z Harryho Pottera, Posledného mohykána, Pirátov z Karibiku či Hier o tróny naživo v inštrumentálnej podobe aj v Košiciach počas Leta v Kulturparku 2. septembra 2021 o 20:30 hod. Do jedinečného vystúpenia pridá tiež najkrajšie skladby zo slovenských filmov a rozprávok, takže to bude zase iné. Ďalšie prekvapenia, ako to u neho býva zvykom,  si nateraz necháva pre seba. Tajomstvom však nie je, že si pre svojich fanúšikov pripravil veľkolepú show plnú emócií, zážitkov a kvalitnej hudby.

O tom, že Filip Jančík patrí ku klenotom našej i zahraničnej hudobnej scény, svedčia jeho vypredané koncerty. Keď s ním chcete zažiť krásny večer, je to posledná príležitosť, pretože napriek silnej podpore slovenského publika plánuje uspokojiť stále rastúci záujem o jeho vystúpenia aj v zahraničí a využiť tak možnosti, ktoré sa mu vďaka rokom driny naskytli. Takže domáce publikum by malo nasať jeho pozitívnu energiu a silné emócie počas tejto šnúry koncertov, pretože na ďalšiu si bude musieť nejaký čas počkať. Po turné plánuje dokončiť album a s koncertovaním na Slovensku si dať dlhšiu pauzu. Možno pripraví nejaké špeciálne alebo vianočné koncerty, ale sústredí sa viac na zahraničie, kde je po ňom tiež veľký hlad.

Prepojiť taký klasický nástroj ako husle s modernými a súčasnou hudbou je dosť nevšednou kombináciou. Mladí ľudia k husliam príliš neinklinujú. Filip Jančík, ktorý má iba 29 rokov, chcel ukázať že je to zaujímavý nástroj, atraktívny pre publikum, ktoré by sa inak o husle či hudbu nezaujímalo. Za desať rokov dokázal mnohým učarovať a priviesť k hudbe, čo ho neskutočne napĺňa a ženie dopredu k stále novým projektom, ktoré ľudí naozaj bavia.

Ako sa vyjadril v jednom z rozhovorov: „Stáť na pódiu je pre mňa vždy veľký oddych. Hrať na husliach, robiť ľuďom radosť, vidieť ich usmiate a šťastné tváre uvedomujúc si, že si odnášajú emočný zážitok, ktorý v nich ostane celý život, to všetko vo mne vyvoláva pocit šťastia i zadosťučinenia, že desiatky rokov odopierania si zábavy, oddychu, a naopak príprav či tvrdej driny mali veľký zmysel.“ Keď ste to už zažili na vlastné oči a uši, tak je zrejmé, že to malo obrovský zmysel.

Rock, dubstep či pop, všetky žánre môžu znieť prostredníctvom huslí, ktoré drží v rukách mladý Popradčan, skvelo. K tomuto nástroju začal inklinovať už v šiestich rokoch a v osemnástich o tom začal svojich rovesníkov presviedčať vlastným projektom Rock in Violin na koncertoch v Rakúsku, Nemecku a vo Švédsku. A dnes je tam, kde je – uznávaný hudobník, ktorého talent ocenili desiatky renomovaných umelcov, s ktorými mal možnosť spolupracovať.

Na otváracom ceremoniáli Špeciálnych olympijských hier pred šiestimi rokmi sprevádzal kanadskú speváčku Avril Lavigne, ktorá si svojského huslistu všimla pri hraní v uliciach Los Angeles. Uznania sa mu dostalo aj pred domácim desaťtisícovým davom od maestra Karla Gotta počas megakoncertu v Bratislave, kde bol jeho hosťom. Svojou hrou i charizmou zaujal ľudí aj vo Fínsku, Rusku, Belgicku, Maďarsku Kuvajte či Singapure. Jeho hviezda všade žiari.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.