Vizuálny „koncert“ na stole Borisa Vaitoviča

Koncert Štátnej filharmónie Košice v rámci festivalu Art & Tech Days obohatí o ďalší vizuálny rozmer košický media artový umelec Boris Vaitovič. V Kunsthalle/Hale umenia predstaví 24. novembra 2021 o 19:00 hod. svoje dielo Responsive Tables. Ide o responzívnu a interaktívnu inštaláciu doplnenú unikátnym hardvérovým riešením. Prieniky medzi analógovou a digitálnou odozvou, meranie elektrického výkonu ľudského tela v priestore či zmena vizuálneho stavu na základe toho, čo vidí návštevník, končia nečakaným zážitkom.

Boris Vaitovič vyštudoval grafiku na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach. V štúdiu pokračoval na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre (odbory Etika a Výtvarné umenie), na Akadémii umení v Banskej Bystrici (doktorandské štúdium) a na Fakulte výtvarných umení Technickej univerzity v Košiciach (odbor Výtvarné umenie a intermédiá), kde v súčasnosti aj vyučuje.

Umelec sa venuje maľbe, grafike, videoartu, fotografii, novým médiám a undergroundovej hudbe. Svoje diela vystavoval na Slovensku, v Taliansku, Nemecku, Francúzsku, Maďarsku, Rumunsku, Poľsku, Česku, Holandsku, Číne, Južnej Kórei a Japonsku.

Je tiež autorom mnohých sociálne a ekologicky orientovaných projektov. Senzorová stanica pre pacientov po mozgovej príhode, šarkan s autonómnou elektrickou turbínou alebo svetlo, ktoré svieti vďaka transformácii zvyškového tepla šálky čaju.

Podujatie sa koná v režime kompletne zaočkovaní.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.