Vladimír Šuster prenáša svoje farebné sny na plátna obrazov

Výtvarník Vladimír Šuster sa venuje voľnej tvorbe v odbore maľba a grafika. Svoje obrazy predstaví na výstave Farebné sny pri príležitosti životného jubilea v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku. Výberová kolekcia diel mapuje autorovu tvorbu v rozpätí rokov 2013 až 2020. Tvorí v technike akryl. Jeho diela budú vystavené od 25. augusta do 27. septembra 2020. Člen Umeleckej besedy Slovenska žije a tvorí vo Vyšnej Myšli pri Košiciach. S výtvarnými prácami sa prezentuje na kolektívnych aj autorských výstavách na Slovensku aj v zahraničí.

Maľuje vždy s plným nasadením vtedy, keď môže dávať zo seba všetko, čo momentálne cíti a vidí, čo ho momentálne inšpiruje k umeleckej výpovedi. Prvý impulz býva inšpirujúci.

„Proces prípravy, hľadanie najadekvátnejších spôsobov vyjadrenia myšlienok, čas v ktorom sa téma zvnútorňuje, sú pre neho rovnakým pôžitkom i trýzňou ako samo maľovanie. Priestor je v jeho tvorbe neohraničiteľná a nekonečná veličina. Farbu ako výrazový prostriedok uznáva v jej hladkom, plošnom rozvrhu, i napriek tomu pôsobí takmer trojdimenzionálne. V jeho kompozíciách dominujú jasné a ostré tóny žltej, modrej, zelenej a oranžovej palety, do ktorej vstupuje kontrastná čierna, azúrová alebo fialová tónina,“ približuje jeho tvorbu kurátorka PhDr. Marta Hučková Kocianová.

Autor pre svoje diela čerpá námety z každodenného života, inšpirovaný je nielen medziľudskými vzťahmi Umlčaný, 2020, Výčitky, 2020. Hudobné a divadelné námety majú odozvu v dielach Balet, 2019, Dráma, 2020. Prírodné motívy sú zobrazované s imaginárnym akcentom ku príkladu Farby vo vetre z roku 2019.

Maliarsky prejav Vladimíra Šustera dospel časom k slobodnej uvoľnenej tvorbe, kde uplatnil výrazné jednoznačné kontúry, veľké farebné plochy, figurálnu skratku a racionalitu kompozície v duchu tvorby diel expresívnej abstrakcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.