Vlak na Kolín privezie do Košíc Katku Koščovú a skupinu Neřež

Speváčka Katka Koščová od roku 2011 koncertuje ako hosť českej folkovej legendy NEŘEŽ. S touto kapelou vynikajúco interpretuje spevácke party pesničkárky Zuzany Navarovej. Spoločne sa predstavia aj v Košiciach. V Kasárňach/Kulturparku vystúpia 31. mája o 18. hodine.

31.5. plagat_A3 webKoncom roka 2012 nahrali Katka Koščová a Neřež spoločné koncerty v Kolíne a v Tábore a vydali živé CD Vlakem na Kolín, ktoré je prierezom ich doterajšieho spoločného koncertovania. Nájdeme na ňom Katkine autorské pesničky, piesne formácie Neřež, a samozrejme aj najznámejšie piesne pôvodného Nerezu.

Repertoár koncertu bude rovnako prierezom celej tvorby Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského od prvých spoločných pesničiek, cez spoluprácu s vynikajúcou pesničkárkou Zuzanou Navarou, až po ich súčasnú tvorbu už pod názvom Neřež. Okrem najznámejších skladieb tejto formácie, akými sú určite pesničky Tisíc dnů, Kočky, Na dně, Za poledne, Černá voda, Kytička, ponúknu Katka s Neřežom aj ďalšie piesne.

Na koncerte odznejú najznámejšie pesničky legendárnej kapely NEREZ. Kapela Neřež zahrá zopár skladieb zo svojej aktuálnej tvorby a Katka so svojim klaviristom Danom Špinerom pridá tiež niekoľko pesničiek z jej ostatného autorského CD Oknom., ktoré vydala v októbri 2014 už tradične pod značkou Slnkorecords.

Na pódiu vystúpia Katka Koščová (spev), Zdeněk Vřešťál (spev, gitara), Vít Sázavský (spev, gitara, husle), Filip Benešovský (spev basgitara) a Daniel Špiner ( klavír, akordeón).

Pesničky Nerezu počúvala Katka od detstva a podobnú hudbu, ktorá mieša folk, džez a blues začala robiť aj sama po tom, čo sa stala víťazkou prvej SuperStar (2005).

Prešovčanka Katka Koščová má ukončené štúdium na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity odbor filozofia – estetika. Spievať začala spolu so sestrou Veronikou v britsko-slovenskej skupine  Heaven´s Shore. Na Slávikovi 2005 bola nominovaná v kategórii speváčka a umiestila sa na štvrtom mieste. Získala však cenu Objav roka 2005, neskôr  Cenu mesta Prešov, kde  každoročne organizuje benefičný koncert s názvom Resuscitácia Prešov. Koncertuje najmä na Slovensku, v Čechách a Poľsku. V roku 2011 nahrala duet Štědrý večer s českým spevákom Vojtěchom Dykom. Tridsiate výročie vzniku oslavovala kapela NEREZ spolu s ňou na šnúre koncertov v ČR a SR, kde spievala pesničky Zuzany Navarovej. Na svojom konte má Katka Koščová albumy Ešte sa nepoznáme (2005), Naboso (2006), Nebotrasenie (2009), Štedrý deň (2012) a Oknom (2014).

Kapela Neřež, predtým Nerez, sústredená okolo hlavných postáv Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského, patrí k legendám folkového žánru. Od začiatku osemdesiatych rokov bolo meno kapely spojené s osobnosťou výnimočnej autorky a interpretky Zuzany Navarovej, v ktorej podaní si publikum zapamätalo najslávnejšie piesne skupiny. Po jej smrti sa obidvaja hlavní protagonisti venovali spolupráci s mnohými ďalšími interpretmi a pritom vystupovali v následníckej zostave Nerezu – Neřež. V roku 2012 predstavili koncertný program Vlakem na Kolín, tvorený nielen novými skladbami, ale tiež najslávnejšími piesňami z repertoáru pôvodného Nerezu, ktorým vdýchla nový život slovenská speváčka Katka Koščová.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.