Vyspievaj si svoju sťažnosť na Bielej noci v Košiciach

Audio_Peacock, Biela noc 2013, foto: Michal Bober

Audio_Peacock, Biela noc 2013, foto: Michal Bober

Kto z nás by sa nesťažoval na tučné konto a štíhle brucho susedky, na neskorý príchod polorozpadnutého autobusu, porozhadzované manželove ponožky po byte, príliš skorý otravný budík do práce či na globálne otepľovanie, no proste na všetko?!

Práve vďaka Bielej noci 2014 v Košiciach sa môžete posťažovať NAHLAS, bez obáv a ešte k tomu aj s pridanou umeleckou hodnotou! Po prvýkrát bude totižto Biela noc hostiť originálny medzinárodný projekt Zbor sťažností/Complaints Choir.

Zapojiť sa doň môže ktokoľvek! Stačí, ak nám pošlete texty s vašimi sťažnosťami či problémami, z ktorých sa vyberú tie najzaujímavejšie a vytvorí sa text piesne. Jej premiéru si v podaní speváckeho zboru budete môcť vypočuť práve počas Bielej noci v sobotu, 4. 10. 2014.

Projekt iniciovali v roku 2005 fínski umelci Tellervo Kalleinen a Oliver Kochta-Kalleinen. Odvtedy sa už realizoval v desiatkach miest po celom  svete, napríklad v Jeruzaleme, Melbourne, Chicagu, Ľubľane, Copenhagene, Birminghame, Singapure, Budapešti, Wroclawi, Petrohrade či v Helsinkách.

Neváhajte, posťažujte sa verejne aj vy a prostredníctvom vašich textov sa tak stanete súčasťou participačného projektu Bielej noci 2014 v Košiciach.

Vaše starosti budú zaspievané a vyslyšané.

Texty môžete posielať do 30. 4. 2014 na e-mailovú adresu bielanoc@gmail.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.