Výstava Kde šťastie a radosť sa rodí… skrášli Výmenník Obrody

Stretnete ho v horách, kde často aj prespáva pod holým nebom v lete či v zime. Na hlave mu nesmie chýbať príznačný goralský klobúčik, ktorý je jeho neoddeliteľnou súčasťou, rovnako ako niekoľko kilogramov vážiaca fototechnika v turistickom batohu.

cestaKeď sa spojí vášeň pre turistiku s fotografovaním, vznikne naozaj originálna zbierka fotografií, zachytávajúcich prevažne scenériu našich veľhôr. Každú fotografiu dopĺňa aj krátka úvaha, ktorá vychádza z vlastných životných skúseností fotografa Karola Kobellu.

Verše, či skôr esejistické miniatúry, sú zamerané na pozitívne myslenie ľudí, dopĺňajú a zvýrazňujú dušu každej fotografie,“ hovorí o svojom diele autor.

Nenechajte si ujsť príležitosť stretnúť sa s ním osobne a porozprávať sa o jeho zaujímavom a adrenalínom nabitom živote na vernisáži fotografií „Kde šťastie a radosť sa rodí…“ 14. septembra o 17:00 vo Výmenníku Obrody. O jedinečný hudobný zážitok z výstavy sa postará špeciálny hosť – pesničkár SHZ Nany Hudák.

Karol Kobella

Vyučený mechanik banskej prevádzky sa po siedmich rokoch práce v bani rozhodol zanechať toto remeslo a začal sa venovať výškovým prácam pomocou horolezeckej techniky.

titulka

Umelecké sklony sa u neho prejavili už v detstve, keď sa priúčal stolárskemu remeslu v dielni starého otca. Neskôr sa venoval maľovaniu a rezbárstvu. Najviac mu k srdcu prirástla fotografia, ktorej sa venuje posledných šesť rokov. Počas tohto obdobia sa stretol a radil s niekoľkými fotografmi, od ktorých sa mnoho naučil. Postupne si z koláže dobrých rád a vlastných skúseností vytvoril vlastný štýl a pohľad na fotografiu.

Fotografuje prírodu a snaží sa zachytiť jej krásu, aby ju mohol predať ďalej. Jeho múzami a podporou sú manželka a dcéra. Svoje diela vystavoval na výstave fotografií v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi. Od Trenčianskeho samosprávneho kraja získal cenu za inšpiratívny čin roka. S podporou Matice slovenskej vydal knihu „Kde šťastie a radosť sa rodí…“. Kniha je pokračovaním výstav a nachádza sa v nej 56 fotografií s veršami.

Je členom klubu fotografov v Prievidzi a Poprade, kde sa venuje začínajúcim fotografom. Podieľa sa na financovaní Tatranského fotomaratónu a festivalu amatérskej tvorby o horách, Horalfest.

Výstava potrvá do 30. 9. 2015 a sprístupnená bude v utorky v čase od 15.00 do 17.00, stredy od 15.00 do 18.00 a štvrtky od 16.00 do 18.00.

jeseň na vode

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.