VYVA a Fairy Fashion predvedú na móle vášeň pre módu

Na spoločnom móle sa na prehliadke Móda a vášeň predstavia dva unikátne komunitno-umelecké projekty – VYVA a Fairy Fashion. Módna značka VYVA uvedie v Kasárňach/Kulturparku úplne novú kolekciu PURE a to najlepšie z doterajšej tvorby – výber BEST OF VYVA z deviatich predošlých kolekcií. Projekt Fairy Fashion sa pred košickou verejnosťou bude prezentovať po prvý raz a to odpoveďou na otázku prečo ženy nosia sukne. Dve skupiny žien odhalia svoje predstavy o ideálnych ženských odevoch 14. decembra  o 19:00 hod.

Pomenovanie prehliadky vystihuje zápal pre módu, ktorá spája ženy rôzneho veku a záujmu. Kým skupina VYVA sa už v povedomí Košičanov etablovala a má za sebou niekoľkoročné skúseností s prezentovaním seba a svojej tvorby, Fairy Fashion je mladým zárodkom sľubnej módnej dielne do budúcna.

VYVA sa orientuje predovšetkým na dámsku módu, a tak je tomu aj v pripravovanej edícii odevov. Modely z novej kolekcie PURE predstavujú jemnosť a čistotu v podobe prepracovaných, ale striedmych strihov a určené sú pre ženy rôzneho veku. Ich dominantou sú jemné farby vanilky, nebeskej modrej, ale aj nežné odtiene, prechádzajúce do modrosivej a žltej. Tak, ako to už býva zvykom, prehliadka aj kolekcia má nádych príbehu. VYVA je známa svojimi originálnymi vystúpeniami, ktoré nemožno nazvať inak ako módnou performance. Vyznačujú sa detailným spracovaním a umeleckým vyjadrením radosti z krásna. Na mieru komponovaná hudba, tanec a odevy sa v nich preplietajú vo vyváženej harmónii.

„PURE ako čosi jemné, nežné a čisté je indícia, ktorú dostali dievčatá ako zadanie. Každá z nich si pri navrhovaní modelov musela túto jemnosť preniesť do svojho myslenia, ale predovšetkým cítenia. Vznikla tak unikátna kolekcia, ktorá je rozdelená na spoločenské šaty, medzi ktorými predstavíme aj svadobný model, ďalej sú to elegantné, príležitostné modely a poslednú časť tvoria casual, teda bežné odevy vhodné na denné nosenie,“ prezrádza líderka komunitnej skupiny VYVA Jana Bučková,.

Ženy nosia sukne rady. Týmto faktom sa inšpiroval projekt Fairy Fashion. Ide o módnu dielňu pre deti a dospelých, ktorú vedie Karin Guzaninová od septembra tohto roku vo Výmenníku Wuppertálska. Svoju vášeň pre obliekanie vyjadruje niekoľko generácií žien prevažne zo sídliska KVP.  Je voľným pokračovaním rovnomenného projektu pre mladé slečny Móda kvetinových víl. Sukne, ktoré pripravujú na prehliadku, sú originálne tým, že prostredníctvom nich každá z autoriek prezentuje farbami a maľbami na látkach svoje sny a fantáziu.

Mladá košická módna značka VYVA (skratka je odvodená od miesta, kde vznikla – Výmenník Važecká) je netradičná svojim príbehom. Ide o komunitno– umelecký projekt, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Značku nekreuje jedna návrhárka, ale skupina žien – individualít a amatérok, ktoré spája záujem o módu.

Prehliadky VYVY nikdy nie sú len prezentáciou odevov, sú to performance, ktoré v sebe snúbia vždy čosi navyše. VYVA je charakteristická tým, že pozorný divák si vždy nájde detail – na mieru pripravovaný hudobný sprievod, tanečné kreácie, ručne vyrábané šperky alebo autentickosť nositeliek modelov, dotvárajúci príbeh, ktorý VYVA rozpráva. Dojmy z videného na móle zakaždým rezonujú v publiku v emotívnom umeleckom zážitku.

Renáta Zolnaiová

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.