VYVA recykluje a predvedie sa v modeloch zo starých džínsov

Na módnych workshopoch po celý rok usilovne navrhovali a vytvárali modely, s ktorými sa už tradične v decembri predstavia na módnej prehliadke. Ženy z Výmenníka Važecká opäť ohúria publikum s najnovšou kolekciou módnej značky VYVA s názvom Denim.  Modelky ju predvedú v Kasárňach/Kulturparku 12. decembra 2019 o 19:00 hod.

Čo zaujímavé vzniklo pod rukami neprofesionálnych tvorkýň módy tentoraz, sa budete mať možnosť presvedčiť na vlastné oči. S módou z recyklovaných materiálov prídu aj hostia -– Súkromná spojená škola Kežmarok s kolekciou Vzkriesenie a módna značka Bodka z dielne Patrície z Poproča, kde nielen prerábajú staré na nové, ale šijú napríklad obojstranné šatočky pre deti, ale aj také, ktoré s nimi rastú a po čase sa dajú nosiť ako tričko.

Témou recyklácie sa VYVA zaoberá už dlhšie. V posledných kolekciách sa objavilo niekoľko modelov, ktoré v sebe niesli tento prvok. Tentoraz túto tému uchopili doslova za pačesy a rozhodli sa ako ústredný motív celej kolekcie vložiť do denimu. Nové modely využívajú ako podklad staré džínsy. Zámerom najnovšej kolekcie je postaviť sa zoči-voči problematike neustáleho množenia textilného odpadu a poukázať na možnosť druhej šance.

Komunitný projekt Z ulice poskytuje priestor pre ženy vytvoriť si odevnú kolekciu, ktorá je vkusná, jednoduchá a cenovo dostupná. Vo výmenníku sa jeho realizácia začala koncom roka 2013. Pod vedením lektorky Jany Bučkovej sa pravidelne stretávajú, šijú a vyšívajú originálne módne odevy, ktoré už dnes tvoria pod značkou VYVA.

Prvú kolekciu VYVA Fashion tvorilo len zopár modelov, druhou sa už dievčatá predstavili verejnosti s tým, čo ich vystihuje. Tretia už niesla veľkorysý názov Grófka, pri tvorbe ktorej sa autorky inšpirovali grófkou Helenou Zrínskou, matkou Františka II. Rákociho. Štvrtá sa niesla v prírodnom duchu a jej názov bol Z lesa. Významným ženám histórie, ktoré udávali trend obliekania ako Coco Chanel, Mária Antoinetta a ďalšie, bola venovaná piata séria oblečenia Ikony. Dievčatá pri jej predstavovaní sa snažili podať aj ich životné príbehy a vyjadriť aj to, akým spôsobom zasiahli do diania vtedajšej spoločnosti. Nezvyčajným spôsobom v električke predviedli svoju šiestu kolekciu počas festivalu Use The C!ty.

Pred tromi rokmi VYVA „rozpovedala“ príbeh Snehulienky na prehliadke Košice Fashion Week, z ktorého bolo cítiť atmosféru Vianoc prepojenú so sviatočnou pohodou. Nasledovala kolekcia Modrá a jej rôzne odtiene, ktorá vystihovala ženu vo všetkých podobách v kolobehu života len jednou farbou. Predviedli ju na prehliadke Na hladine jazera, čo umocnilo zážitok v spojení s vodou. VYVA nechýbala so svojimi cirkusovými modelmi ani na záverečnom ceremoniáli UTC v minulom roku a v jeho závere sa pochválila kolekciou Noc, inšpirovanou tajomnom, nocou v kombinácii so svetlom. Retro kúsky predviedla komunitná značka v tomto roku pri Dolnej bráne počas festivalu UTC.

Za šesť rokov toho stihli naozaj dosť a ešte nepovedali posledné slovo. Rok zavŕšia ďalšou módnou prehliadkou s novinkami zo svojej dielne a s vervou sa pustia do ďalších inšpiratívnych kúskov. Nápadov majú stále dosť a vítaná je každá ďalšia pomocná ruka.

Počas večera vystúpi hudobný hosť Martin Brečko.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.