ZMENA TERMÍNU!!! Xindl X ako Anděl v blbým věku s najväčšími hitmi svojej kariéry

Termín koncertu sa presúva na 11. marca 2022.

Populárny český pesničkár Xindl X sa so svojou partiou po rokoch vracia na Slovensko, aby hudbou potešil aj slovenských fanúšikov. Do Kasární/Kulturparku sa chystal koncertovať vlani až dvakrát, ale svoje vystúpenia musel kvôli pandémii zrušiť. Do tretice to musí vyjsť. Košickému publiku predstaví 8. októbra 2021 o 20:00 hod. prierez svojimi najväčšími hitmi z rokov 2008 – 2019, teda z celého pôsobenia na hudobnej scéne, ktoré vydal v závere roku 2019 na kompilačnom albume Anděl v blbým věku.

Prvý výber hitov úspešného pesničkára a hitmakera mapuje celú jeho kariéru. Vyšiel pri príležitosti jeho štyridsiatych narodením. Album okrem starších skladieb Anděl, Dysgrafik, Láska v housce (feat. Olga Lounová), Chemie, Nejlepší kuchař, Zlato, Štědrý večer nastal, Dočasná svatá, Casio, Barbína, V blbým věku (feat. Olga Königová), Čecháček a totáček. Cudzinka v tvojej zemi (feat- Mirka Miškechová), Na vodě, Popelka, Mýval, Věčně nevěrná (feat. Sabina Křováková), Byznys, Dřevo, ZZZ (feat. Jananas), Alenka, obsahuje aj tri nové songy Volnoběh, Imunita a Růžový brejle. Xindl X chystal vydať tento album skôr s bonusovými novinkami, ale materiálu bolo toľko, že mu predchádzal Sexy Exity.

.„Na turné chceme predstaviť prierez starých aj nových songov. Verím, že fanúšikom aj sebe urobíme radosť, keď oprášime piesne, ktoré máme radi, ale dlho sme ich nehrali. Niečo z toho zahrám s kapelou a iné iba s gitarou. Tak ako ma moji priaznivci poznajú z mojich koncertných začiatkov. Na Slovensko sa vždy veľmi teším, lebo tu máme peknú fanúšikovskú základňu,“ hovorí pesničkár.

Xindl X dnes patrí k najčastejšie oslovovaným songwriterom. Čo singel, to hit. Jeho piesne doslova zľudoveli. Pražský rodák, spevák, gitarista a skladateľ, vlastným menom Ondřej Ládek patrí k najúspešnejším českým umelcom. Na hudobnej scéne sa objavil v roku 2007, kedy vyhral so skladbou Mamut súťaž Česko hľadá pesničku. Netrvalo dlho a už o rok v septembri vydal debutový album Návod ke čtení manuálu, za ktorý získal nomináciu na cenu Českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii folk a country. Rovnomenný singel z albumu získal o rok neskôr tú istú nomináciu v kategóriách pieseň roka a videoklip roka.

Ondřej Ládek pôsobí tiež ako filmový a televízny scenárista. Je autorom námetu a spoluautorom scenára filmu Restart, spoluautorom námetu seriálu Comeback a spoluautorom scenárov k jeho prvým pätnástim častiam. Je autorom divadelnej hry Dioptrie růžových brýlí. Spolu s Monikou Šimkovičovou napísal knihu Bruno v hlavě. Tiež sa venuje skladaniu piesní pre filmy a divadlo.

Spolu s Daliborom Cidlinským jr. napísal na libreto Pavla Kohouta hudbu k muzikálu Cyrano! Cyrano! Cyrano! Poslední Roxanin sen pre Divadlo na Vinohradoch, za ktorú obdržal nomináciu na Cenu Alfréda Radoka. Zložil tiež päť piesní pre televíznu rozprávku Pravý rytíř.

Vydal sedem štúdiových platní, vypustil do sveta viac ako dvadsať klipov a rôznymi zostavami skvelých muzikantov odohral osemsto koncertov. Získal štyri zlaté platne a jednu platinovú, deväť nominácií na Anděla, skokana roku v Českom slavíkovi, niekoľko cien OSA a ceny na Portě i na Zahradě písničkářu. Napísal jednu knihu, jednu divadelnú hru, hudbu k jednému muzikálu a piesňové texty k druhému, a hlavne mnoho textov či hudby pre iných muzikantov, ako sú kapely Slza alebo The Tap Tap, speváci Sebastian, Pavel Callta, Voxel, Michal Hrůza, Richard Müller alebo David Deyl a speváčky Ewa Farna, Olga Lounová, Alžběta Kolečkářová, Monika Absolonová, Tereza Kerndlová alebo Gabriela Gunčíková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.