ZRUŠENÉ!!! Český hudobník Xindl X nezabúda na svojich slovenských fanúšikov

V súvislosti s opatreniami na zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 bolo podujatie zrušené.  

———————————————————————————————————————————————————————————

Mimoriadna situácia a prijaté opatrenia na zamedzenie šírenia pandémie koronavírusu zamedzili organizovaniu hromadných kultúrnych podujatí. Okrem iných musel prispôsobiť svoj koncertný program aj hudobník Xindl X,, ktorý sa po troch rokoch mienil vrátiť do Košíc. V Kasárňach/Kulturparku mal vystúpiť 1. mája 2020, ale z pochopiteľných dôvodov musel koncert presunúť až na 14. novembra 2020. Slovenskí fanúšikovia budú musieť na jeho príchod trochu počkať. Zakúpené lístky na jeho vystúpenie zostávajú v platnosti. 

Pražský rodák, spevák, gitarista a skladateľ, vlastným menom Ondřej Ládek patrí k najúspešnejším českým umelcom. Na hudobnej scéne sa objavil v roku 2007, kedy vyhral so skladbou Mamut súťaž Česko hľadá pesničku. Netrvalo dlho a už o rok v septembri vydal debutový album Návod ke čtení manuálu, za ktorý získal nomináciu na cenu Českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii folk a country. Rovnomenný singel z albumu získal o rok neskôr tú istú nomináciu v kategóriách pieseň roka a videoklip roka. Posledný album Sexy Exity je z roku 2018. Minulý rok vypredal Xindl X Fórum Karlín a budúci rok sa chystá na pražskú O2 arénu. Predtým však odohrá koncerty na Slovensku.

„Na turné chceme predstaviť prierez starých aj nových songov. Verím, že fanúšikom aj sebe urobíme radosť, keď oprášime piesne, ktoré máme radi, ale dlho sme ich nehrali. Niečo z toho zahrám s kapelou a iné iba s gitarou. Tak ako ma moji priaznivci poznajú z mojich koncertných začiatkov. Na Slovensko sa vždy veľmi teším, lebo tu máme peknú fanúšikovskú základňu,“ hovorí pesničkár.

Obľúbený interpret má na svojom konte šesť štúdiových albumov a mnoho už zľudovených hitov, ako sú Anděl, Dysgrafik, Chemie, Láska v housce, V blbým věku alebo jeho posledný mega hit Dřevo. Na slovenskom turné určite nebudú chýbať.

Ondřej Ládek pôsobí tiež ako filmový a televízny scenárista. Je autorom námetu a spoluautorom scenára filmu Restart, spoluautorom námetu seriálu Comeback a spoluautorom scenárov k jeho prvým pätnástim častiam. Je autorom divadelnej hry Dioptrie růžových brýlí. Spolu s Monikou Šimkovičovou napísal knihu Bruno v hlavě. Tiež sa venuje skladaniu piesní pre filmy a divadlo.

Spolu s Daliborom Cidlinským jr. napísal na libreto Pavla Kohouta hudbu k muzikálu Cyrano! Cyrano! Cyrano! Poslední Roxanin sen pre Divadlo na Vinohradoch, za ktorú obdržal nomináciu na Cenu Alfréda Radoka. Zložil tiež päť piesní pre televíznu rozprávku Pravý rytíř.

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.