Z vianočnej fabriky si deti odnesú všetko, čo vyrobia

Dvesto párov žiariacich detských očí sa nevedelo vynadívať na lákadlá, ktoré pre nich pripravili v Továrni na Vianoce. Fabrika na výrobu darčekov prešla na desaťhodinovú prevádzkovú dobu. Deti sú so svojou prácou spokojné.

 

Dvere továrne sú dokorán

Počas dňa prichádzajú húfy tých najmenších v sprievode učiteliek zo školy. Popoludní ich privedú samotní rodičia. Na posilnenie do práce dostanú deti limonádový punč. Ochutnať môžu tiež perníky.

„Deti maľujú plátené tašky, vyrábajú šperky, menovky, pohľadnice. Dnes dokonca pracujú s bio plastelínou,“ hovorí Tatiana Kozejová z K13 – Košické kultúrne centrá. „Program je lákavý. Pre všetkých rodičov a ich ratolesti sú dvere otvorené.“

Dnes o 17:00 je pre deti pripravené divadelné predstavenie Janko Hraško. V tvorivých dielňach využívajú mladí remeselníci vlastnú kreativitu. Výrobky väčšinou podarujú svojim mamám. Niektoré dievčatá však vyrábajú šperky aj pre svojich desaťročných frajerov.

„Najväčším ťahákom zajtrajška je vianočná tanečná šou. DS Studio, Outbreak, Capoeira a HeebShe predvedú od pätnástej do šestnástej svoje najlepšie tanečné kreácie,“ informuje Tatiana Kozejová.

Nenechajte si ujsť vianočné dielne. Viac info na: http://www.k13.sk/udalosti/tovaren-na-vianoce-program-pre-deti/

img_2888

Lukáš Mano

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.