ZRUŠENÉ!!! Za výtvarným umením po prúde Dunaja

Medzinárodný výstavný projekt „Art on the Stream“ združuje výtvarníkov, výtvarníčky a kurátorov a kurátorky z Nemecka, Rakúska, Slovenska, Maďarska, Chorvátska, Srbska, Rumunska a Bulharska, teda krajín Európy, ktoré spája tok rieky Dunaj. Spolupráca jednotlivých krajín vyústila do putovnej výstavy, ktorá bude uvedená vo viac ako desiatke európskych miest počas rokov 2020-2022. V Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku si ju budú môcť návštevníci pozrieť od 20. októbra 2021 do 5. decembra 2021 v čase 13:00 – 19:00 hod. okrem pondelka.

Výstava zobrazuje paralely, identity, ale i rozdiely v umení a poskytuje tak otvorený a všestranný pohľad naprieč rôznymi generáciami, témami, výtvarnými médiami a polohami súčasného umenia. Po prvotnej prezentácii v nemeckom Ulme, výstava putovala na hrad Schallaburg v Rakúsku. VUNU je slovenským partnerom projektu a zastrešuje aktuálnu prezentáciu v košických Kasárňach/Kulturparku.

Svoje práce vystavujú umelci a umelkyne: Birgit Brandis, Jörg Baier, Corinne Chotycky, Bettina Kattinger, Brigida Zuberi, Berenice Pahl, Helena Eribenne, Corry Aloe, Rudolf Sikora, Oto Hudec, Flóra Pertics, Sándor Imre, Péter Somody, Ana Petrović, Vladimir Frelih, Adrienn Újházi, Nikola Džafo, Constantin Flondor, Andrei Rosetti, Ciprian Bodea, Cosmin Fruntes, Sorin Scurtulescu, Silvia Gancheva, Yulian Stankulov.

Podujatie sa koná v režime OP.

Vernisáž: 20. 10. 2021 o 19:00 hod.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.