Začnite lietať z Košíc

plagat_novy_s_82209143a806d8585a85d021cbedcf24Dvadsiaty prvý ročník Medzinárodnej balónovej fiesty v Košiciach sa uskutoční 11. – 14. júna 2014 za účasti dvadsiatky balónov. Okrem posádok z Košíc a Slovenska očakávame účasť balónových tímov z Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska, Holandska.  

Balónová fiesta v Košiciach už neodmysliteľne patrí k atmosfére mesta a aj tohto roku balóny zaplavia oblohu nad Košicami počas ranných a podvečerných letov. Našim cieľom je udržať balóny v centre a tak štarty budú pri Auparku. Verejnosť je vítaná a budeme radi, ak sa na štart príde pozrieť čo najviac ľudí. V piatok, 13. júna, od 17. hodiny sa pred Auparkom začne sprievodný program. Deti bude zabávať divadlo Maškrtníček, dospelých Peter Bažík – čerstvý víťaz X-factoru a Polemic. Nočné nafukovanie balónov a ohňostroj by mali byť vrcholom programu a dúfame, že dobré počasie Košičanom tento zážitok dopraje v plnej miere.

Atraktívny bude určite štart i let balóna špeciálneho tvaru – klauna Bruna, ktorého sme vlani na výročnom 20.ročníku Balónovej fiesty v Košiciach pokrstili. Za prvý rok na nebi toho Bruno zažil dosť – doma i vo svete. Z holandského Joure sa presunul na najväčšiu balónovú fiestu v Európe, do francúzskeho Lorraine, ktorá sa organizuje každý druhý rok za účasti okolo 400 balónov. Bruno bol súčasťou svetového rekordu v najväčšom počte balónov, štartujúcich z jednej pomyselnej čiary v priebehu 15 minút. V českom Bouzove Bruno nezaprel svoj športový základ a vyhral súťaž „hon na líšku“, čo pre balón špeciálneho tvaru určite nie je typické. Po našej fieste v Košiciach posielame Bruna do Taiwanu a ak sa úspešne vráti, tak aj do Talianska a možno aj Japonska. Klaun Bruno je absolútnym príkladom toho, ako dobrý nápad zaujme a vlastne jednoduchým spôsobom prezentuje – aj mesto a krajinu, z ktorej pochádza.

Do Košíc sa po rokoch vracajú aj známe balóny – dvojičky FESTO a vzducholoď. Pripoja sa k programu až v sobotu a pokračujú v tour po Slovensku. Jeden z balónov je klasického tvaru a jeho dvojička letí akoby hore nohami. Tento zvláštny efekt vzbudzuje veľkú pozornosť.

Hlavným organizátorom je spoločnosť ADS ballooning, s.r.o. Košice a Balón klub Košice. Rádio Košice bude prinášať aktuálne informácie priamo z diania balónovej fiesty počas celého jej trvania. Podujatie sa koná pod záštitou primátora Mesta Košice Richarda Rašiho, v spolupráci s mestskou organizáciou cestovného ruchu Košice – turizmus.

Balónová fiesta Košice vyzýva „Začnite lietať z Košíc“. Nielen balónom, ale aj lietadlom. Upozorňuje tak na dostupnosť metropoly východu cez Letisko Košice, ktoré mesto Košice úspešne spája s Londýnom, Viedňou, Prahou a v neposlednom rade aj Bratislavou. V tomto projekte sa úspešne prepojili dvaja členovia organizácie cestovného ruchu Košice – turizmus, Letisko Košice a ADS ballooning.

 

PROGRAM PRI AUPARKU:

 

 Streda, 11. júna 2014

18.30 – štart balónov

 

Štvrtok, 12. júna 2014

6.30 – štart balónov

18.30 – štart balónov

 

Piatok, 13. .júna 2014

6.30 – štart balónov

17.00  – divadlo Maškrtníček, program pre deti

18.30 – štart balónov

19.00  – koncert Peter Bažík – víťaz X-factor 2014

20.00  – koncert Polemic

21.30 – nočné nafukovanie balónov

21.45 – ohňostroj

 

Sobota 14.júna 2014

V prípade nepriaznivého počasia v predchádzajúcich dňoch – ranný let

            18.30               štart balónov

 

Nedeľa 15.júna 2014

V prípade nepriaznivého počasia v predchádzajúcich dňoch – ranný let

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.